Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

V nominácii je aj 18-ročný Suslov, zraz by nové opatrenia nemali ovplyvniť

Tréner futbalovej reprezentácie Slovenska do 21 rokov Jaroslav Kentoš. (Autor: TASR)
TASR|30. sep 2020 o 13:28

Slovákov čaká náročný dvojzápas.

BRATISLAVA. Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Jaroslav Kentoš zverejnil nomináciu na najbližšie kvalifikačné zápasy o postup na majstrovstvá Európy 2021.

V dvojzápase proti Azerbajdžanu (8. októbra o 16.30 h v Nitre) a Francúzsku (12. októbra o 21.00 h v Štrasburgu) ráta aj s 18-ročným stredopoliarom Tomášom Suslovom z holandského Groningenu.

"Šanca na postup je minimálna, a tak sme chceli dať šancu aj ďalším hráčom. Suslov v Holandsku hráva, dostane šancu aj smerom do budúcnosti. Aj Azerbajdžan stratil šancu na postup a tím sa na 70 percent zmenil.

Budeme sa najprv koncentrovať na najbližšieho súpera, teda Azerbajdžan. Až potom na Francúzsko," povedal Kentoš.

Bez dvojice hráčov

Naopak, mladým Slovákov nebude k dispozícii obranca Matej Oravec, keďže sa realizačný tím dohodol s Philadelphiou Union na jeho uvoľnení z reprezentačných povinností.

Do skladby tímu negatívne zasiahlo aj zranenie Alexandra Mojžiša z MFK Ružomberok.

"Alex Mojžiš má dlhodobejší problém so svalom. Aj Braňo Sluka mal svalový problém, ale verím, že bude pripravený na zraz.

V prípade Oravca sme dospeli s jeho klubom z Philadelphie k dohode. Musel by byť až 30 dní v karanténe, takže sme im vyšli v ústrety," vysvetlil Kentoš.

Nové opatrenia neovplyvnia zraz

Aj na stredajšom brífingu s koučom SR 21 zarezonovali nové vládne opatrenia na zastavenie pandémie COVID-19.

"Nové opatrenia by nemali výrazným spôsobom ovplyvniť priebeh zrazu. Aj septembrový zraz bol s prísnymi pravidlami, ktoré sme dodržiavali.

Už sme absolvovali aj jedno testovanie, pozitívne je, že sme negatívni," dodal tréner slovenskej reprezentácie do 21 rokov.

Nominácia slovenskej reprezentácie do 21 rokov na kvalifikačné zápasy ME 2021:

Brankári: Dávid Šípoš (FC Nitra), Samuel Petráš (MŠK Žilina), Ivan Krajčírik (MFK Ružomberok)

Obrancovia: Martin Šulek (AS Trenčín), Kristián Vallo (MŠK Žilina), Lukáš Fabiš (FC Nitra), Branislav Sluka (MŠK Žilina), Dominik Špiriak (FK Pohronie), Ivan Mesík (FC Nordsjaelland), Gergely Tumma (Spartak Trnava), Matúš Vojtko (Zemplín Michalovce)

Stredopoliari: Peter Pokorný (FC Liefering), Miroslav Gono (MŠK Žilina), Christián Herc (Viktoria Plzeň), Patrik Myslovič (MŠK Žilina), Ján Bernát (MŠK Žilina), Jakub Kadák (AS Trenčín), Martin Kovaľ (FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble), Dávid Ďuriš (MŠK Žilina), Marián Chobot (FC Nitra), Tomáš Suslov (FC Groningen)

Útočníci: Dávid Strelec (ŠK Slovan Bratislava), Ľubomír Tupta (Hellas Verona), Ladislav Almási (MFK Ružomberok)

Súvisiace články