Zlato neobháji. Böovi vyfúkol prvé miesto tímový kolega, Slováci vyhoreli na strelnici

Sturla Holm Laegreid.
Sturla Holm Laegreid. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|10. feb 2024 o 18:22

Dokopy urobili slovenskí biatlonisti desať chýb.

MS v biatlone 2024 - Nové Mesto na Morave

Šprint na 7,5 km - muži

1.

Sturla Holm Laegreid

Nórsko

25:23,9 m

(0)

2.

Johannes Thingnes Bö

Nórsko

+ 3,5 s

(1)

3.

Vetle Sjastad Christiansen

Nórsko

+ 18,6 s

(1)

4.

Eric Perrot

Francúzsko

+ 28,9 s

(1)

5.

Sebastian Samuelsson

Švédsko

+ 36,6 s

(0)

72.

Tomáš Sklenárik

Slovensko

+ 4:23,3 m

(3)

87.

Damián Cesnek

Slovensko

+ 5:48,3 m

(3)

92.

Matej Badáň

Slovensko

+ 6:06,2 m

(4)

NOVÉ MESTO NA MORAVE. Nórsky biatlonista Sturla Holm Laegreid získal zlato v šprinte na 10 km na majstrovstvách sveta v Novom Meste na Morave.

V sobotňajších pretekoch predviedol čistú streľbu a zvíťazil s tesným náskokom 3,5 sekundy pred svojím krajanom a obhajcom titulu Johannesom Thingnesom Böom.

Nórske pódium doplnil Vetle Sjaastad Christiansen so stratou 18,6 sekundy. Z trojice slovenských reprezentantov skončil najvyššie na 72. mieste Tomáš Sklenárik s mankom 4:23,3 minúty na víťaza.

Dvadsaťšesťročný Laegreid získal šieste zlato z majstrovstiev sveta a tretie v individuálnych disciplínach. Pred troma rokmi vyhral v Pokljuke vytrvalostné preteky a preteky s hromadným štartom.

Najväčší favorit, obhajca a líder celkového poradia Svetového pohára J. T. Bö od úvodu potvrdzoval skvelú bežeckú formu a i keď minul na ležke jeden terč, stále mal namierené za zlatom.

Stojku zvládol čisto a do cieľa prišiel s náskokom 34 sekúnd pred svojím bratom Tarjeiom, ktorý dovtedy viedol.

Z ďalších pretekárov ho reálne ohrozovali len jeho krajania, stopercentný Švéd Sebastian Samuelsson, ktorý však zaostával v behu, a Eric Perrot.

Francúzsky pretekár po ležke viedol, no raz chyboval na stojke a to ho stálo medailu. Po ňom vyštartoval Laegreid, ktorý taktiež zvládol prvú položku čisto a zaradil sa o 2,6 sekundy za Perrota.

Na rozdiel od neho však sklopil všetky terče aj na stojke, z ktorej vybehol s náskokom 7,9 sekundy pred J. T. Böom a záver sľuboval veľký súboj o zlato.

Na poslednom medzičase prišiel o náskok a tesne strácal, no na finiš si nechal dostatok síl a v cieli bol o 3,5 sekundy rýchlejší pred Böom.

Christiansen stratil 18,6 sekundy, za ním skončili Perrot, Samuelsson a Tarjei Bö.

Slovenským reprezentantom sa nedarilo na strelnici. Tomáš Sklenárik i Damián Cesnek spravili po tri chyby a obsadili 72. respektíve 87. miesto. Matej Badáň minul o terč viac a skončil na 92. priečke.

Nachádzate sa tu:
Domov»Zimné športy»Biatlon»Zlato neobháji. Böovi vyfúkol prvé miesto tímový kolega, Slováci vyhoreli na strelnici