Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Sporni zostáva v N. Zámkoch, posilou Ševčík

SITA|Publikované 4. júl 2008 o 15:23

NOVÉ ZÁMKY 4. júla (SITA) - Kormidelníkom hádzanárov TJ Štart Nové Zámky bude aj v sezóne 2008/2009 Peter Sporni. "Dohodli sme sa s ním na pokračovaní spolupráce o ďalší rok," poznamenal pre agentúru ...

NOVÉ ZÁMKY 4. júla (SITA) - Kormidelníkom hádzanárov TJ Štart Nové Zámky bude aj v sezóne 2008/2009 Peter Sporni. "Dohodli sme sa s ním na pokračovaní spolupráce o ďalší rok," poznamenal pre agentúru SITA športový riaditeľ Štartu Michal Tóth. Sporni začal uplynulý ročník na trénerskej lavičke Novozámčanov, potom ho vystriedal František Šulc, ktorý však v závere mája po dvoch zápasoch play off série o 3. miesto predčasne skončil. V zostávajúcich dvoch dueloch doviedol hráčov Štartu k obhajobe bronzu znovu Sporni, ktorý sa z rovnakého úspechu tešil aj v sezóne 2006/2007.

Jedinou doteraz známou novou posilou hádzanárov Nových Zámkov je pravý krídelník Michal Ševčík z Topoľčian. "Mali sme o jeho služby záujem už dávnejšie, koketovali sme s ním niekoľko rokov. Ide o skúseného ľaváka, s ktorým sme sa dohodli na dvojročnej zmluve," informoval M. Tóth, ktorý k prípadnému návratu odchovanca novozámockej hádzanej Tomáša Straňovského (v uplynulej sezóne získal v drese tímu ZMC Amicitia Zürich švajčiarsky titul) poznamenal: "Brali by sme ho všetkými desiatimi, no neviem o tom, že by bol Tomáš voľným hráčom. Keby tomu tak bolo, s radosťou by sme ho v našom družstve privítali."

Novozámčania začnú s letnou prípravou na nadchádzajúcu sezónu 20. júla. V kádri, ktorý zostáva nateraz pokope, ešte môže prísť k zmenám. Počas prípravných zápasov plánujú otestovať niekoľkých hráčov a mužstvo prípadne posilniť.

Súvisiace články