Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Španielky nečakane do semifinále, vedú v Taliansku 3:0

SITA|Publikované 3. feb 2008 o 14:45

NEAPOL 3. februára (SITA) - Po Rusku a Číne postúpili do semifinále Pohára federácie 2008 reprezentačných družstiev žien tenistky Španielska. Zverenkyne kapitána Miguela Margetsa-Lobata vedú po úvodnej ...

NEAPOL 3. februára (SITA) - Po Rusku a Číne postúpili do semifinále Pohára federácie 2008 reprezentačných družstiev žien tenistky Španielska. Zverenkyne kapitána Miguela Margetsa-Lobata vedú po úvodnej nedeľňajšej dvojhre víkendového stretnutia proti favorizovanému Taliansku vo štvrťfinálovom 1. kole svetovej skupiny nezvratne 3:0. V súboji jednotiek oboch tímov nadviazala Anabel Medinová-Garriguesová v neapolskej hale PalaVesuvio na tvrdom povrchu RuKortHard pred 4-tisícovým hľadiskom na sobotňajšie úspechy hostiek z Pyrenejského polostrova a zdolala Francescu Schiavoneovú 6:4, 6:1. Držiteľky trofeje zo sezóny 2006 a vlaňajšie finalistky Talianky umožnili svojmu tradičnému rivalovi vyrovnať v historickej bilancii na 3:3 a revanšovať sa za dva roky starú prehru 1:3 z antuky v Zaragoze. Vtedy Medinová-Garriguesová (aktuálne 30. v rebríčku WTA Tour) zdolala Schiavoneovú (23.) presvedčivo 6:2, 6:2. Teraz má vo výkaze súbojov týchto dvoch tenistiek vedenie 3:0. Zaujímavosťou je, že päťnásobné držiteľky trofeje Španielky (naposledy sa radovali v roku 1998) dominovali aj pri svojom ostatnom zvítaní do Talianska, a to v roku 2000 na „tehlovej múčke“ v Bari. Víťazky sa medzi najlepšími štyrmi 26. - 27. apríla stretnú s Čínou, ktorej v roku 1984 pri inom formáte tejto súťaže podľahli v Brazílii 1:2.


TALIANSKO - ŠPANIELSKO 0:3 po I. nedeľňajšej dvojhre - Španielsko už má istotu postupu do semifinále

(Neapol, PalaVesuvio, tvrdý povrch RuKortHard v hale, kapacita 4000 divákov)

Nedeľa:

Francesca Schiavoneová - Anabel Medinová-Garriguesová 4:6, 1:6

Sobota:

Francesca Schiavoneová - Nuria Llagosterová-Vivesová 6:7 (4), 6:3, 2:6

Flavia Pennettová - Anabel Medinová-Garriguesová 2:6, 3:6


Zostávajúci nedeľňajší program:

Sara Erraniová - Lourdes Domínguezová-Linová (Talianka nastúpila namiesto pôvodne nominovanej Flavie Pennettovej a Španielka nahradila Nuriu Llagosterovú-Vivesovú)

Sara Erraniová, Tathiana Garbinová - Lourdes Domínguezová-Linová, Carla Suárezová-Navarrová


Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.