Varga skončil v New Plymouthe na 14. mieste, Gajdošová obsadila 21. pozíciu

Richard Varga.
Richard Varga. (Autor: TASR)
SITA|31. mar 2019 o 09:57

Výsledky pretekov svetového pohára v triatlone.

NEW PLYMOUTH. Slovenský triatlonista Richard Varga skončil na 14. mieste v nedeľňajších pretekoch Svetového pohára v novozélandskom New Plymouthe.

Tridsaťročný Bratislavčan na šprintérskej trati (750 m plávanie + 20 km cyklistika + 5 km beh) vyhral spolu s Írom Russellom Whitom plaveckú časť, v cyklistickej časti bol však až dvadsiaty prvý a v behu ho klasifikovali na 20. priečke.

Z víťazstva sa tešil Austrálčan Luke Willian s náskokom 6 sekúnd pred Nemcom Justusom Nieschlagom a domácim Samom Wardom. Varga zaostal za víťazom o 51 sekúnd.

Do súťažného kolotoča sa po zmene formátu vrátil päťnásobný majster sveta a strieborný olympijský medailista Javier Gómez. Tridsaťšesťročný Španiel sa umiestnil na piatom mieste, na Williana mal v cieli manko 13 sekúnd. Gómez absolvoval prvé preteky po takmer dvoch rokoch.

V ženskej časti obsadila slovenská reprezentantka Romana Gajdošová 21. pozíciu, keď na víťaznú Talianku Angelicu Olmovú stratila 2:38 min. Olmová triumfovala so sekundovým náskokom pred Švajčiarkou Jolandou Annenovou, tretia s mankom 9 sekúnd skončila Austrálčanka Jaz Hedgelandová.

Výsledky - Svetový pohár - New Plymouth (N. Zél.) - šprint triatlon (750 m plávanie + 20 km cyklistika + 5 km beh):

21.Romana GajdošováSlovensko+2:38 min
Domov»Ďalšie športy»Varga skončil v New Plymouthe na 14. mieste, Gajdošová obsadila 21. pozíciu