Štafety miešaných dvojíc v Pokljuke vyhrali Nóri, Slováci neštartovali

Víťazné nórske duo Thekla Brunová-Lieová a Lars Helge Birkeland.
Víťazné nórske duo Thekla Brunová-Lieová a Lars Helge Birkeland. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|2. dec 2018 o 13:13

V Pokljuke sa začala nová sezóna Svetového pohára.

8.NemeckoHildebrandová, Lesser+ 50,1 s1+6

POKLJUKA. Nórski biatlonisti Thekla Brunová-Lieová a Lars Helge Birkeland zvíťazili v slovinskej Pokljuke v nedeľňajších štafetách miešaných dvojíc na 1x6 km a 1x7,5 km na úvod Svetového pohára 2018/2019.

So stratou 8,5 sekundy na víťazov sa na druhom mieste umiestnili Rakúšania Lisa Theresa Hauserová a Simon Eder, tretí boli s odstupom viac ako dvadsiatich sekúnd Ukrajinci Anastasia Merkušinová a Arťom Tiščenko.

Slovenskí reprezentanti sa v tejto disciplíne nepredstavili. Ivona Fialková má zdravotné problémy a Anastasia Kuzminová sa k tímu pripojí až počas budúceho týždňa.

Francúzi bežali trestný okruh

V športovom centre Triglav vládli napriek nedostatku snehu optimálne podmienky.

Najmladšiu disciplínu z biatlonového programu nádejne rozbehla Ukrajinka Merkušynová v tesnom závese 1,7 sekundy pred Francúzkou Chevalierovou.

Na mužskom úseku Francúz Guigonnat musel bežať 75 metrov dlhý trestný okruh po streľbe v stoji a na odovzdávke už viedlo Nórsko pred Ukrajinou (+2,2).

Tretí ženský úsek pomohol k priebežne prvému miestu Nórke Brun-Lieovej s miernym náskokom pred bezchybne strieľajúcou Ukrajinou, 5,2 s pred Rakúskom a 7,2 pred Nemeckom. V polohe ležmo na záverečnom úseku kraľoval Rakúšan Eder, aj Ukrajinec Tyščenko, no Nemec Lesser musel ísť na trestný okruh a stratil nádej na pódiové umiestenie.

V záverečnej 'stojke' Ukrajinec Tyščenko musel prvýkrát dobíjať, a to na posledný terč, čo využil Nór Birkeland.

Do finišu sa pustil s náskokom 7,6 sekundy, čo stačilo na víťazstvo.

Individuálne súťaže sa začínajú v stredu

V nedeľu sú v Pokljuke ešte na programe preteky štvorčlenných miešaných družstiev na 2x6 km a 2x7,5 km so začiatkom o 14:30.

Slovensko bude zastupovať kvarteto Paulína Fialková, Terézia Poliaková, Tomáš Hasilla a Martin Otčenáš.

Individuálne súperenia v tomto dejisku sa začnú v stredu 5. decembra a potrvajú do nedele 9. decembra.

Domov»Zimné športy»Biatlon»Štafety miešaných dvojíc v Pokljuke vyhrali Nóri, Slováci neštartovali