Šampiónka zo Soči už čoskoro pocestuje na olympiádu. Nie je zaočkovaná

Patrizia Kummerová.
Patrizia Kummerová. (Autor: TASR/AP)
TASR, SITA|11. jan 2022 o 17:55

Športovci, ktorí nie sú vakcinovaní, musia byť tri týždne v karanténe.

BERN. Švajčiarska olympijská víťazka v snoubordingu Patrizia Kummerová sa rozhodla podstúpiť namiesto očkovania trojtýždennú karanténu v dejisku ZOH 2022 v Pekingu.

Šampiónka z paralelného obrovského slalomu zo Soči o tom informovala v utorok na sociálnej sieti.

Čínski organizátori a Medzinárodný olympijský výbor (MOV) dali neočkovaným olympionikom šancu zúčastniť sa na hrách podmienenú trojtýždennou karanténou.

"Po mojom osobnom rozhodnutí neočkovať sa, je karanténa logickým záverom. Rešpektujem nariadenia miestnych úradov a MOV," citovala ju agentúra AP.

Patrizia Kummerová síce ešte oficiálne nezískala olympijskú miestenku vo švajčiarskom tíme, no podľa Swiss Ski splnila všetky kritériá. Kummerová je aktuálne sedemnástou ženou hodnotenia Svetového pohára v paralelných disciplínach.

ZOH 2022 v Pekingu sa začnú 4. februára a potrvajú do 20. februára. Paralelný obrovský slalom snoubordistov sa pod piatimi kruhmi uskutoční v utorok 8. februára. Na predchádzajúcich ZOH v kórejskom Pjongčangu skončila Kummerová šestnásta.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Olympijské hry»Olympiáda Peking 2022»Program a výsledky»Snoubording»Šampiónka zo Soči už čoskoro pocestuje na olympiádu. Nie je zaočkovaná