Piatok, 26. február, 2021Meniny má Viktor

Slovenským tímom sa v interlige hádzanárok nedarilo

SITA|Publikované 31. okt 2009 o 19:04

Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov 6. kola česko-slovenskej súťaže hádzanárok WHIL.

BRATISLAVA. Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov 6. kola česko-slovenskej súťaže hádzanárok WHIL (Women´s Handball International League) 2009/2010.

Výsledky

HK DANLOG Partizánske - DHC Slavia Praha 25:36 (11:22)

Najviac gólov: Blažeková 11/5, Košíková 4, Kalmárová a Zajačková 3 - K. Černá a Kutlvašrová po 8, Vítková 4. Pok. hody: 7/6 - 0, vylúčené: 1 - 3, rozhodovali: Cipov a Pastierik (obaja SR), 200 divákov.

Slavia bola počas celého zápasu kombinačne lepšia a agresívnejšia. Prvých 20 minút sa pražským hádzanárkam darilo prakticky všetko, na čo siahli, čo sa odrazilo aj na výsledku prvého polčasu (11:22). Hádzanárky Partizánskeho sa snažili, no na o triedu lepšie a kombinačne vyspelejšie súperky v sobotu nemali. Slavistky, ktoré viedli počas celého priebehu duelu, si napokon z Partizánskeho odviedli dva body za víťazstvo 36:25.

HC Britterm Veselí nad Moravou - Inter Bratislava 36:17 (15:2)

Najviac gólov: Chmelařová 10, Viniatynská 7/1, Súkenníková 4 - Zámečníková 6, Lavrinčíková 3. Pok. hody: 4/3 - 1/1, vylúčené: 3 - 6, rozhodovali: Průcha a Větrovský (obaja ČR), 300 divákov.

Vo Veselí nad Moravou to bol od začiatku jednoznačný zápas. Domáce hádzanárky v obrane dominovali a vynikajúco zachytala aj brankárka Lenka Černá. Ich takmer bezchybný výkon sa odrazil aj na prvopolčasovom výsledku, keď si domáce vytvorili 13-gólový náskok (15:2). Aj v druhom polčase dominovali hádzanárky Veselí, ktoré bez problémov doviedli zápas do víťazného konca (36:17).