Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Veľká pocta. Slovenský brankár dostal v Anglicku zmluvu na štyri roky

Marek Rodák. (Autor: TASR/Lukáš Grinaj)
TASR|26. máj 2020 o 19:09

Marek Rodák ostáva vo Fulhame.

LONDÝN. Brankár slovenskej futbalovej reprezentácie Marek Rodák predĺžil kontrakt v FC Fulham do leta 2024 s opciou na ďalší rok.

V klube, ktorý hrá momentálne v druhej najvyššej súťaži v Anglicku, pôsobí od juniorských čias. V minulosti hosťoval vo viacerých ďalších anglických tímoch.

Dvadsaťtriročný Rodák odchytal v tejto sezóne 24 zápasov, inkasoval 23 gólov a desaťkrát si udržal čisté konto.

"Zisk takejto zmluvy vnímam ako veľkú prestíž a nesmierne si cením dôveru, ktorú do mňa klub vkladá. Anglicko je kolíska futbalu a hrať tu je vždy zážitok, ktorý ma ženie dopredu," povedal košický odchovanec.

"Rokovania s klubom chvíľu trvali a neboli ľahké, ale Marek má našliapnuté stať sa veľkou hviezdou medzi brankármi, čo potvrdzuje aj kontrakt. Verím, že Fulhamu vychytá návrat do Premiere League a jeho postavenie sa tým ešte zlepší," uviedol Rodákov agent Karol Csontó.

Fulham je po 37 kolách ročníka, ktorý prerušila pandémia, na tretej priečke súťaže. Tá zaručuje účasť v play off o postup do Premier League.

Na prvých dvoch miestach, z ktorých sa medzi elitu postupuje priamo, sú Leeds a West Browmich s náskokom siedmich, resp. šiestich bodov pred Fulhamom.

Súvisiace články