MS 20 v hokeji 2022: Slovensko vstúpilo do turnaja prehrou

Matej Kašlík mal v úvodnej tretine veľkú šancu, ale žiaľ nedokázal skórovať.
Matej Kašlík mal v úvodnej tretine veľkú šancu, ale žiaľ nedokázal skórovať. (Autor: Andreas Robanser)
Sportnet|26. dec 2021 o 15:00

Sledovali ste ONLINE prenos z MS v hokeji do 20 rokov 2022: Slovensko - USA.

RED DEER. Slovensko dnes začalo svoje účinkovanie na MS v hokeji do 20 rokov 2022. V úvodnom dueli podľahlo výberu USA tesne 2:3.

Zverenci trénera Ivana Feneša do poslednej sekundy bojovali o bodový zisk. Po dvoch góloch Martina Chromiaka znížili z 0:3 na 2:3, ale napriek záverečnému tlaku sa im nepodarilo streliť vyrovnávajúci gól.

Slovenských hokejistov čakajú v základnej B-skupine aj ďalšie náročné súboje. Okrem USA vyzvú aj Švédsko, Rusko a Švajčiarsko.

Hokej ste sledovali online.

ONLINE PRENOS: Slovensko - USA dnes (LIVE z MS 20 v hokeji 2022, skupina B, pondelok)

Majstrovstvá sveta do 20 rokov Skupina B 2021/2022
27.12.2021 o 03:40
USA
3:2
(2:0, 1:0, 0:2)
60' minúta
Ukončený
Prehľad
Góly a asistencie: 14. Knies (Cooley, Peart), 16. Samoskevich (Coronato, Beniers), 33. Slaggert (Kaiser, Dickinson) – 42. Chromiak (Kašlík, Kňažko), 58. Chromiak (Š. Nemec, Myklucha). Rozhodca: Kika (CZE), Kova (FIN) – Jackson (CAN), Persson (SWE).
V hre bez brankára sme si vytvorili veľký tlak, no vyrovnať sa nám nepodarilo. S Američanmi prehrávame 2:3, oba naše góly strelil Chromiak.
Koniec zápasu.
59:23
Po Kňažkovej strele z prvej skončil puk na bočnej konštrukcii.
59:08
importantUž hráme šiesti.
57:27
57:27
goalSlovensko dalo gól!
Američania stratili puk v strednom pásme, nasledovala naša rýchla útočná akcia, pri ktorej Myklukha naservíroval puk k žŕdke MARTINOVI CHROMIAKOVI a ten ho nemal problém dostať do brány.
Asistencie: Šimon Nemec, Oleksii Myklukha
57:25
Vylúčenie v tíme USA (Landon Slaggert – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme Slovensko (Marko Stacha – 2 min., hrubosť).
57:05
importantMazurovi puk skočil, inak by ho poľahky upratal do odkrytej brány. Mali sme poriadne šťastie.
56:57
importantPrihrávka spoza brány našla Coronata, výborný Latkóczy.
56:18
Stopli sme však americký útok a opäť sme v útočnom pásme.
56:05
Napádaním sme získali puk v útočnej tretine, ale Kašlíkovi sa nepodarilo zakončiť.
55:10
Petrovický strieľal od modrej bez prípravy, Commesso všetko videl a pohodlne zasiahol. Získali sme však buly v útočnom pásme.
54:22
Američania sa dostali do prečíslenia Cooleyho ale výborne vytlačil Bečár, ľahol si na ľad a Cooley cez neho neprihral ani nevystrelil.
53:28
Štrbákova strela zostrelila Jamesa, ktorý dostal puk zboku do sánky a okamžite odchádza do šatne.
53:20
Faith posunul puk spoluhráčovi, ktorý bránu netrafil. Akciu ukončila strela Štrbáka do lapačky Commessa.
52:44
Chromiak napádal a takmer sa dostal do úniku.
52:04
importantPozor na príležitosť Berarda, ktorý zostal zabudnutý medzi kruhmi, ale puk za Latkóczyho chrbát nedostal.
importantVerdikt je potvrdený, gól neplatí pre vysokú hokejku.
Situácia je však skúmaná na videu, či náhodou puk netečoval americký hráč.
51:34
importantStrelili sme gól, no hlavný arbiter ihneď rozpažil. Nahodenie od mantinelu tečoval Dvorský do horného rohu, lenže vysokou hokejkou.
51:19
Nemec si výborne prikryl puk a konštruktívne rozohral na Faitha.
50:00
importantDruhýkrát v krátkom slede sa dvaja naši hráči zrazili, teraz to bol veľký problém, pretože americký hráč išiel sám na našu bránu, Latkóczy ho však vychytal!
49:28
Kňažkov pokus od modrej čiary bol zrazený do rohu. Darí sa nám držať pásmo.
48:58
Naša dlhá prihrávka bola tečovaná až ku Commessovi, ktorý rozohral popri mantineli.
47:58
Výborne sme zachytili americký útok, nedovolili sme útočiacemu hráčovi zakončiť.
47:01
Výborné dve situácie pred americkou bránkou, ale Mešár ani Kňažko dobré šance nevyužili a stav je tak stále 1:3.
46:34
Po buly strieľal Mešár, ešte Slafkovský útočí, ale Američania ho odzbrojili.
46:27
Commesso musel zasahovať po strele Petrovického od modrej čiary. Nasleduje reklamná prestávka.
46:11
Aktuálny pomer striel na bránu: 34-17.
45:14
Moorovu strelu tečoval Sanderson, Latkóczy zasahovať nemusel. Američania však opäť roztáčajú kolotoč v našom pásme.
44:02
Mohla to byť smrtiaca americká kontra, ale našťastie sme sa ubránili.
43:49
importantFaith prihral pred bránu Jedličkovi, ten sa dostal k strele a dvom dorážkam, no skóre sa nemení!
42:55
Mešár neprestrčil na Slafkovského, rozohrávame spoza našej brány.
42:22
Opäť sa ale musíme brániť. Beniers zakončil z veľkého uhla.
41:41
Zatlačil sme USA, ktoré sa oslobodzuje za cenu icingu.
41:03
41:03
Náš vytúžený gól je na svete a využívame presilovú hru. MARTINOVI CHROMIAKOVI prihral do ideálnej pozície Kňažko a Chromiakova strela z prvej po ľade zapadla k bližšej žŕdke.
Asistencie: Matej Kašlík, Samuel Kňažko
40:53
Veľmi dlho sme kombinovali v útočnom pásme, ale nestrieľali sme. Napokon až Chromiak. ale teč skončil vedľa.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Druhú tretinu ovládli herne aj výsledkovo Američania, v 33. minúte navýšil vedenie Slaggert. My sme sa v závere dostali do niekoľkých šancí, ktoré by nás mohli povzbudiť smerom do tretej tretiny, ktorá sa začne o 5:20. Začneme ju presilovou hrou.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:50
Vylúčenie v tíme USA (Matthew Beniers – 2 min., zovretie puku).
39:07
Aj Myklukha bol v šanci, puk ale cez Commessa nepretlačil.
38:59
Vylúčenie v tíme Slovensko (Roman Faith – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme USA (Wyatt Kaiser – 2 min., hrubosť).
38:58
Jedlička strieľal z pravého kruhu, Commesso však predviedol istý zákrok a hru prerušil.
38:09
importantVýborná moment aj na našej strane, boli sme blízko gólu. Slafkovský to zobral na seba a po jeho bekhendovej koncovke zvonila pravá žŕdka!
37:30
Slaggert pomohol spoluhráčovi získať puk na zadnom mantineli a hneď z toho bola nebezpečná situácia pred našou bránou.
36:25
Američania sú pri chuti, hráč sa individuálne natlačil až do koncovky, kde stroskotal na našom gólmanovi, ktorý nás drží nad vodou.
35:52
Už sa zdalo, že puk vyvezieme, ale nepodarilo sa a Latkóczy musel opäť zasahovať. Tentokrát proti strele Samoskevicha.
34:48
Hra sa odvíja poväčšine v našom obrannom pásme. Maximálne sa nám teraz ak tak darí dostať puk do stredného pásma, no zaútočiť už nie.
33:38
Latkóczy zastavil pravým betónom Cooleyho strieľanú prihrávku Mazur sa tak k strele nedostal.
Oddychový čas hostí.
32:42
32:42
goalUSA dalo gól!
Veľký americký tlak vyústil v tretí gól v našej sieti. Dickinson sa natlačil do koncovky, Latkóczy zasiahol ramenom, no LANDON SLAGGERT zostal nepokrytý a presadil sa z dorážky.
Asistencie: W. Kaiser, T. Dickinson
31:51
USA nás dostáva pod tlak a kombinuje v útočnom pásme. Nevieme puk vyhodiť.
31:03
Na Latkóczyho to lieta z každej strany, tečovaná strela Klevena narobila Latkóczymu problémy, napokon ale náš brankár lapil puk do lapačky.
30:39
Beniers dostal priestor na strelu príklepom, nepríjemne zostrelil Nemca pred bránou.
29:44
Faber obkorčuľoval bránu s pukom, servíroval ho do bránkoviska, no tam ani jeden jeho spoluhráč nezakončil.
28:57
Kňažkova strela trafil pred ním stojaceho brániaceho hráča, musíme opustiť útočné pásmo.
27:56
Latkóczy už bol mimo bránkoviska, puk nebezpečne blízko, ale odpálili sme ho do bezpečia.
27:21
Mazur strieľal zblízka, jeho zrazená strela skončila nad bránkou.
26:35
Jedlička veľmi dobre zapracoval na obrannej modrej a podarilo sa nám chvíľu podržať puk ďaleko od našej brány.
26:07
Vylúčenie v tíme Slovensko (Maxim Štrbák – 2 min., hrubosť).
25:38
importantSlafkovský strieľal spoza obrancu, no šanca sa udiala na druhej strane, Samoskevicha v samostatnom nájazde vychytal Latkóczy.
23:57
Berard sa dostal do šance, mieril na bližšiu žŕdku, Latkóczy tam ale bol včas a ramenom puk vytesnil.
23:26
Zvierame Američanov, strela Lašáka z ľavej strany ale presná nebola.
22:58
Strela z osi klziska, Commesso veľa nevidel.
21:59
Ešte jedna tečovaná strela, Faith však puk neusmernil na bránu. Je po našej presilovke.
20:49
Po prihrávke Kňažka strieľal Chromiak bez prípravy, ale netrafil priestor troch žrdí.
20:28
Po nepresnej prihrávke sme prišli o útočné pásmo, Američania poľahky vyhadzujú cez všetky čiary.
20:01
Začala sa druhá tretina.
V úvode zápasu sme mali veľké šance, potom sme hrali aj dve presilovky, no gól sme nestrelili. Američania potrestali obe naše vylúčenia a po prvej tretine vyhrávajú 2:0. Tá druhá sa však začne presilovou hrou našich.
Druhá tretina sa začne približne o 4:32.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:57
Vylúčenie v tíme USA (Carter Mazur – 2 min., nedovolené bránenie).
19:09
Američania nás napádajú v našej tretine, ale už sa nám podarilo rozohrať. Slafkovský takmer z bránkovej čiary trafil do ramena Commessa.
18:11
Nastrelili sme puk na zadný mantinel, no tam sme ho nezískali.
16:36
Snažíme sa o odpoveď, príležitosť pre Mešára, ale z veľkého uhla netrafil.
15:18
15:18
Američania využívajú aj presilovú hru o jedného hráča. MATTHEW SAMOSKEVICH strieľal z prvej a trafil to výborne pod hornú žŕdku ponad lapačku Latkóczyho.
Asistencie: M. Coronato, M. Beniers
14:58
Beniers strieľal z ľavého kruhu, ale nepresne.
13:35
13:35
Američania využívajú ešte presilovú hru o dvoch hráčov, MATTHEW KNIES dostal výbornú krížnu prihrávku od Cooleyho, zakončoval z prvej a trafil sa presne k bližšej ľavej žŕdke. Prehrávame 0:1.
Asistencie: L. Cooley, J. Peart
13:25
Vylúčenie v tíme Slovensko (Šimon Nemec – 2 min., podrazenie).
12:57
Beniers strieľal z prvej z pravého kruhu, priestor brány minul.
12:06
Samoskevichovu strelu v poslednej chvíli zblokoval Sýkora, mali sme šťastie.
11:46
Vylúčenie v tíme Slovensko (Maxim Štrbák – 2 min., nedovolené bránenie).
11:19
Hrá sa zo strany na stranu, väčšinou je to bez streľby.
09:52
Chromiak pálil príklepom na betón, Myklukha sa tesne k dorážke nedostal.
09:29
Američania zaútočili v trojici, ale strelcovi skĺzol puk z čepele. Dopredu môžeme ísť my.
07:42
Američania zakombinovali, výborne Latkóczy, ktorého jeden americký hráč zvalil na ľad.
06:56
importantKašlík sa natlačil do gólovej pozície, strelou po ľade však minul vzdialenejšiu žrď.
06:37
Nemec nabil Mešárovi ten vypálil bez prípravy, ale Commesso chytá.
05:42
Kňažkova strela švihom, Commesso predviedol úspešný zákrok lapačkou, dorážky už nedovolil.
05:09
importantMyklukha dorážal našu strelu, no trafil iba do Commessa!
04:57
Vylúčenie v tíme USA (Landon Slaggert – 2 min., podrazenie).
04:04
Latkóczy vytiahol pekný prvý zákrok.
03:44
Kleven vystrelil od modrej čiary, ale puk bol zrazený mimo troch žrdí.
02:52
Zachytili sme puk v útočnej tretine, k strele sa dostal Sýkora, no jeho pokus bol zrazený vedľa brány.
02:04
Nedarí sa nám získať útočné pásmo na dlhšie, Američania opäť vyhadzujú a dokonca zakladajú protiútok.
01:32
Slafkovský sa nepreštrikoval s pukom do zakončenia, USA vyhadzuje.
00:52
Vylúčenie v tíme USA (2 min. pre hráčsku lavicu – príliš veľa hráčov na ľade).
00:25
importantDobrá šanca našich. Mal ju Kašlík, no zblízka namieril iba do hokejky brankára Commessa!
00:06
Vyhrali sme buly, išli dopredu, no hneď nás zastavil ofsajd.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

USA: Commesso (Mbereko) – Sanderson (C), Moore, Kaiser, Faber (A), Kleven, Hughes, Peart – Berard, Beniers, Coronato – Knies, Cooley, Mazur – Slaggert (A), Dickinson, Samoskevich – Red Savage, James, Lucius – S. Pastujov.

Slovensko: Latkóczy (Boľo) – Kňažko (C), Stacha, Petrovický, Š. Nemec (A), Bečár, Štrbák, J. V. Kmec – Chromiak, Myklukha, Kašlík – Mešár, Petrovský, Slafkovský – Jedlička, Dvorský, Faith (A) – J. Lašák, A. Sýkora, Demek – Krajč..
Pre slovenských hokejistov do 20 rokov sa svetový šampionát začína už dnes v noci, keď o 3:30 nášho času nastúpia proti reprezentácii USA.

Papierovým favoritom je náš súper, ktorý minulý rok bral zlaté medaily po finálovom triumfe 2:0 nad Kanadou. Američania odohrali pred MS jeden prípravný duel, s Fínskom prehrali 3:4 po predĺžení.

Slovensko na minuloročných MS postúpilo do štvrťfinále, no tam stroskotalo práve na tíme USA, ktorému podľahlo 2:5. Američanom tak máme čo oplácať. Odohrali sme jeden prípravný zápas, Nemecko sme zdolali 4:0.

Záverečná nominácia SR 20 na juniorské MS v Edmontone a Red Deere (26. 12. 2021 – 7. 1. 2022)

Brankári:
Tomáš BOĽO St. Cloud Norsemen (USA)
Rastislav ELIAŠ Green Bay Gamblers (USA)
Šimon LATKÓCZY Madison Capitols (USA)

Obrancovia:
Denis BAKALA HC 21 Prešov/HC 07 Detva
Šimon BEČÁR Chicago Steels (USA)
Jozef KMEC Prince George Cougars (Kan.)
Samuel KŇAŽKO Seattle Thunderbirds (Kan.)