Slovenské hokejistky.
Slovenské hokejistky. (Autor: hockeyslovakia / Jäzva)
Sportnet|8. jan 2024 o 17:52

Vyrovnali za šesť minút.

ZUG. Slovenské hokejisti do 18 rokov hrajú svoj druhý zápas na MS hráčok do 18 rokov 2024. Ich súperom sú obhajkyne striebra zo Švédska.

Po dvoch tretinách držia zverenkyne Gabriely Sabolovej nerozhodný výsledok 3:3.

Slovenky najskôr v zápase vyhrávali 1:0 zásluhou Nely Lopušanovej už v 2. minúte. Švédky dokázali ešte v prvej tretine otočiť dvomi presilovkovými gólmi kapitánky Miry Hallinovej.

V avizovanom vylúčení padol aj tretí gól za chrbát Lívie Debnárovej v 28. minúte, keď sa presadila Hilda Svenssonová.

Následne nastala chvíľa Slovenka a v druhej polovici druhej tretiny dokázali vyrovnať proti veľkému favoritovi.

V 31. minúte pretlačila puk pomedzi betóny švédskej gólmanky Lenka Karkošková a v 37. minúte sa nádherne presadila v samostatnom úniku Ema Tóthová.

V prvom zápase Slovenky prehrali proti USA 1:7, no po dvoch tretinách držali hráčky takisto vyrovnaný výsledok, vtedy 1:1. O jediný gól sa postarala Alica Juríková vo vlastnom oslabení.

Hokej vysiela naživo jojšport.sk, textový online prenos nájdete na webe Sportnet.sk.

Domov»Hokej»Reprezentácie»VIDEO: Slovenky prehrávali už o dva góly, proti obhajkyniam striebra dokázali vyrovnať