18.06.2021, E
1 - 0
0:0

Marek Hamšík v zápase Slovensko - Švédsko na ME vo futbale (EURO 2020 / 2021).
Marek Hamšík v zápase Slovensko - Švédsko na ME vo futbale (EURO 2020 / 2021). (Autor: TASR)
Sportnet|18. jún 2021 o 15:48

Pozrite si priebeh a výsledok po 1. polčase zápasu Slovensko - Švédsko na ME vo futbale (EURO 2020 / 2021).

PETROHRAD. Slovensko a Švédsko remizujú 0:0 po prvom polčase zápasu skupiny E na ME vo futbale (EURO 2020 / 2021)ONLINE prenos nájdete na Sportnet.sk. Zápas môžete sledovať aj LIVE na RTVS.

Od úvodných minút zápasu bolo zrejmé, že obom tímom ide o veľa. Ani jeden z tímov nemal vyslovené gólové šance. Slováci nepustili Švédov ani do jednej takejto príležitosti.

Žiadnu veľkú šancu si však nevypracovali ani Slováci. Jedinú strelu na bránku v prvom polčase vyslali Švédi. Slovenský brankár Martin Dúbravka ju však zneškodnil.

V prvom polčase padla jedna žltá karta. Inkasoval ju Švéd Kristoffer Olsson po taktickom faule na Juraja Kucku.

V úplnom závere polčasu sa však po chybe Augustinssona dostala lopta až k slovenskému kapitánovi Marekovi Hamšíkovi. Bola to jedna z najväčších príležitostí prvého polčasu, Hamšík však nedokázal zakončiť.

Väčšie držanie lopty malo v 1. polčase Slovensko - 59 percent. V počte striel na bránu vedie Švédsko 1:0, celkovom iba tímy vystrelili tri razy. Výrazne viac faulov majú Švédi, v štatistike vedú pomerom 9:2.

Základné zostavy na zápas Slovensko - Švédsko

Slovensko: Dúbravka - Pekarík, Škriniar, Šatka, Hubočan - Hrošovský, Kucka - Koscelník, Hamšík (c), Mak - Duda

Švédsko: Olsen - Lustig, Lindelöf, Danielson, Augustinsson - S. Larsson (c), Olsson, Ekdal, Forsberg - Berg, Isak

Tabuľka: skupina E

Z = zápasy, V = Výhry, R = Remízy, P = Prehry, B = Body
Domov»EURO 2021»Slovensko viac držalo loptu, Švédsko sa do šance nedostalo. Aký bol prvý polčas?