Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Slovensko posilnia fínski majstri aj Studenič. Otázne je ešte jedno meno

Marián Studenič v drese New Jersey Devils v NHL. (Autor: TASR/AP)
SITA|12. máj 2021 o 12:10

Reprezentácii nepomôže trojica v taxi tímoch.

BRATISLAVA. K slovenskej hokejovej reprezentácii sa pred majstrovstvami sveta v lotyšskej Rige pripoja aj útočníci Marián Studenič, Pavol Skalický a Kristián Pospíšil.

Ako informoval Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) na svojom webe, zväzový šéf a generálny manažér národného tímu Miroslav Šatan rieši aj možný príchod Adam Ružičku zo zámoria.

Šatan: U Jaroša to chvíľu vyzeralo nádejne

Šatan už skôr informoval, že k reprezentácii sa nepripojí trojica zo zámorskej NHL Andrej Sekera, Christián Jaroš ani Richard Pánik.

"Sekera a Pánik sú starší, skúsení hráči. Keďže mali náročnú sezónu, príliš sme nepočítali s tým, že by sa k nám pripojili.

U Christiána Jaroša to chvíľu vyzeralo nádejne. Nemá však kontrakt na ďalšiu sezónu a s agentom sa rozhodli, že si počkajú na otvorenie trhu s voľnými hráčmi,“ povedal Miroslav Šatan na webe HockeySlovakia.sk.

O Ružičkovi sa rozhodne do konca týždňa

Pavol Skalický a Kristián Pospíšil v utorok získali s klubom Lukko Rauma fínsky titul a do Piešťan príde v blízkej budúcnosti.

"Riešime to v týchto hodinách. Budeme sa snažiť, aby sa pridali k mužstvu čím skôr,“ pokračoval Šatan.

Marián Studenič v stredu priletí z USA a tiež v najbližšom čase pricestuje do Piešťan.

"Pracujeme aj na Adamovi Ružičkovi. Momentálne sa nachádza v tíme Calgary a má šancu si zaň zahrať potom, ako Flames prišli o účasť v play off. Definitívny verdikt budeme poznať do konca týždňa,“ uviedol Šatan.

Trojica hráčov bude v taxi tímoch

Podľa SZĽH by zo zámoria do úvahy pripadali ešte Martin Fehérváry, Martin Marinčin či Tomáš Jurčo. Všetci traja však budú v NHL súčasťou takzvaných "taxi tímov".

"Chalani budú musieť trénovať s kmeňovými mužstvami v NHL a vyčkávať, či sa dostanú do hry. Nás však nebudú môcť posilniť. Rovnako ako hráči, ktorí hrajú NHL pravidelne a čaká ich 1. kolo play off. Vzhľadom na procedúry v Rige nebude mať zmysel čakať, či vypadnú z hry o Stanleyho pohár.

Títo hráči by síce mohli priletieť do dejiska šampionátu, ale museli by tri dni stráviť v izolácii, následne ďalšie tri dni neprichádzať do kontaktu s ďalšími hráčmi a až po tomto období a každodennom negatívnom teste by mohli zasiahnuť do diania. Budeme sa snažiť sformovať našu zostavu už koncom týždňa a odísť do Rigy so solídnym tímom bez zmien,“ dodal Šatan.

Súvisiace články