Slováci idú do osemfinále ako víťazi skupiny. Vysoko zdolali Poľsko

Slovenskí reprezentanti v malom futbale. (Autor: Facebook Slovenský zväz malého futbalu)
Sportnet, TASR|7. jún 2022 o 21:23 (aktualizované 7. jún 2022 o 23:37)

Góly: 8. Paukner, 30. Mikluš, 49. Mikluš, 50. Repa

Rozhodovali: Ionescu, Chis-Ciure (obaja Rum.), Malinov (Bulh.), Ljumovič (Č. Hora)

ŽK: Rožník, Gere - Dabrowski, Modzelewski, Jablonski, ČK: Kruczynski (po 2. ŽK)

Slovensko: Kapraľ, Pella – Kuhajdík, Mikluš, Beliš, Gere, Janič, Ďuráči, Rožník, Repa, Buchel, Dzíbela, Brestovanský, Bombicz, Paukner

Poľsko: Jabloňski, Korycki – Nowakowski, Kepka, Brewczynski, Kruczynski, Patoka, Modzelewski, Gozdziewski, Paszko, Jakubik, Dabrowski, Jurga

KOŠICE. Slovenskí reprezentanti zvíťazili na domácich ME v malom futbale 2022 (EMF EURO) nad Poľskom 4:0.

Slováci tak postúpili do osemfinále z prvého miesta. Poliaci na turnaji končia.

Ich súper v boji o štvrťfinále bude Gruzínsko. Nastúpia v stredu 8. júna od 20.15 h.

Slováci išli do vedenia v 8. minúte gólom Matúša Pauknera, na 2:0 zvýšil v 30. minúte Tomáš Mikluš. Ten istý hráč v v 49. minúte efektne upravil na 3:0 a Jaroslav Repa následne uzavrel skóre.

I. polčas:

Slováci nastúpili s cieľom potvrdiť prvú priečku v skupine a k tomu ich v 8. minúte nasmeroval gól Pauknera. Po nacvičenom signáli zo štandardnej situácie dostal prihrávku od Dzíbelu a strelou bez prípravy otvoril skóre - 1:0.

V 12. minúte mohol po spolupráci tejto dvojice padnúť ďalší gól, ale Paukner trafil iba poľského brankára. Slováci boli v prvom polčase ofenzívne nebezpečnejší, vo finálnej fáze však predviedli viacero nepresností.

V závere prvého dejstva sa do gólových príležitostí dostali aj Poliaci, ale skóre sa nezmenilo.

II. polčas:

Poliaci boli blízko k vyrovnaniu už z prvého útoku v druhom polčase, no Dabrowski neprekonal Pellu.

Dôležitý gól na 2:0 dosiahli slovenskí reprezentanti v 30. minúte, v ktorej brankár Jabloňski vyrazil strelu z ľavej strany pred seba a nepokrytý Mikluš zvýšil náskok Slovákov.

Poliaci krátko na to znervózneli, pribudlo potýčok, ktoré vyvrcholili v 44. minúte 5-minútovou presilovkou slovenského tímu. V nej skóroval Mikluš, keď efektnou pätičkou prekvapil poľského brankára. Krátko na to pridal Repa štvrtý gól slovenského tímu - 4:0.

Hlasy po zápase

Ladislav Borbély, tréner SR: "Nenechajme sa oklamať jasným výsledkom 4:0. Musím však vyzdvihnúť tímovú prácu, ktorú naše mužstvo odviedlo. Aj taktická príprava, ktorú sme spravili, bola efektívna. Za stavu 2:0 musíme hrať pokojnejšie a viac sebavedomo. Vyzeralo to, akoby sme sa báli o výsledok. Cítim však, že hráči začínajú hrať veľmi zodpovedne. Držanie taktického konceptu je dôležité, rovnako tak aj disciplína."

Tomáš Mikluš, strelec dvoch gólov SR: "Rýchly gól nám veľmi pomohol. Začali sme si zápas užívať a ukázali sme, čo je v nás. Myslím si, že po hernej stránke to bol doteraz náš najlepší zápas. Verím, že sa zápas musel páčiť aj divákom."

Kazachstan - Grécko 2:2 (0:1)

Domov»Halové športy»Malý futbal»Slováci idú do osemfinále ako víťazi skupiny. Vysoko zdolali Poľsko