Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Slovensko má z Granady päť cenných kovov, medailovú bilanciu ovládlo Rusko

Hromadný štart pretekárov v behu na lyžiach – preteky mužov s hromadným štartom, počas Svetovej zimnej univerziády – Štrbské Pleso a Osrblie. Štrbské Pleso, 1. február 2015. (Autor: SITA)
SITA|14. feb 2015 o 19:36

Súhrn slovenských medailových umiestnení na 27. svetovej zimnej univerziáde Granada.

GRANADA. V sobotu večer sa v Granade slávnostným ceremoniálom oficiálne skončí španielska časť a zároveň celá 27. svetová zimná univerziáda. V Štrbskom Plese, Osrblí a Granade súťažili vysokoškolskí športovci dovedna v 68 finálových disciplínach.

Medailovú bilanciu s 56 umiestneniami na stupňoch víťazov jednoznačne opanovalo Rusko (20-18-18). Slovenskí reprezentanti sa na pódiu objavili osemkrát, čo stačilo na šestnástu priečku v hodnotení najúspešnejších krajín SZU 2015.

Slovenská výprava vybojovala v Granade päť cenných kovov, o ktoré sa postaral zjazdár Matej Falat (striebro - slalom, bronz - superkombinácia), jeho kolegyňa z lyžiarskych svahov Jana Gantnerová (bronz - kombinovaná klasifikácia), akrobatická lyžiarka Zuzana Stromková (striebro - slopestyle) a krasokorčuliarsky tanečný pár Federica Testová, Lukáš Csölley (bronz). Predtým v Osrblí získala kompletnú medailovú zbierku biatlonistka Paulína Fialková.

Slovenská výprava vybojovala v Granade päť cenných kovov, o ktoré sa postaral zjazdár Matej Falat (striebro - slalom, bronz - superkombinácia), jeho kolegyňa z lyžiarskych svahov Jana Gantnerová (bronz - kombinovaná klasifikácia), akrobatická lyžiarka Zuzana Stromková (striebro - slopestyle) a krasokorčuliarsky tanečný pár Federica Testová, Lukáš Csölley (bronz).

Súhrn slovenských medailových umiestnení:

Sobota 7. februára:

Krasokorčuľovanie - súťaž tanečných párov: 1. Charlene Guingnardová, Marco Fabbri (Tal.) 164,98 b., 2. Sara Hurtadová, Adriá Díaz (Šp.) 163,56, 3. Federica Testová, Lukáš Csölley (SR) 142,76, 4. Jevgenija Kosiginová, Nikolaj Moroškin (Rus.) 138,62, 5. Chung Čchen, Jen Čao (Čína) 122,66, 6. Karina Uzurovová, Illias Ali (Kaz.) 119,02

Nedeľa 8. februára:

Zjazdové lyžovanie - superkombinácia mužov: 1. Sandro Boner (Švaj.) 2:04,70 min, 2. Giulio Bosca (Tal.) +0,35 s, 3. Matej Falat (SR) +0,36, 4. Luca Riorda (Tal.) +1,10, 5. Vincent Lajoie +1,52, 6. William Schuessler Bedard (obaja Kan.) +2,10, ... 14. Vladimír Siráň +3,38, Martin Hyška (obaja SR) preteky nedokončil

Pondelok 9. februára:

Akrobatické lyžovanie - slopestyle žien: 1. Brook Potterová (USA) 73,16 b., 2. Zuzana Stromková (SR) 69,83, 3. Stefanie Mösslerová (Rak.) 58,00, 4. Zuzana Witychová (Poľ.) 54,16, 5. Alexis Keeneyová (USA) 9,83, 6. Julie Seifertová (Nem.) 9,00

Piatok 13. februára:

Zjazdové lyžovanie - kombinovaná klasifikácia žien: 1. Maren Nessen Byrkjelandová (Nór.) 388 bodov, 2. Carmina Pallasová (And.) 387, 3. Jana Gantnerová (SR) 372, 4. Tereza Kmochová (ČR) 347, 5. Kristine Fausa Aasbergová (Nór.) 346, 6. Veronika Rudolfová (ČR) 322, ... 18. Daniela Kamenická (SR) 227

Sobota 14. februára:

Zjazdové lyžovanie - slalom mužov: 1. Ramon Zenhäuser (Švaj.) 1:35,86 min, 2. Matej Falat (SR) +3,68 s, 3. Filip Mlinsek (Slovin.) +3,73, 4. Robin Buffet (Fr.) +4,44, 5. Emil Johansson (Švéd.) +4,72, 6. Šun Nakamura (Jap.) +4,86, ... 21. Martin Hyška +12,21, Vladimír Siráň v druhom kole neštartoval, Martin Rázus (všetci SR) nedokončil prvé kolo

Konečná medailová bilancia:

1. Rusko 20-18-18

2. Kórejská republika 5-9-2

3. Kazachstan 5-6-0

4. Švajčiarsko 5-1-4

5. Čína 5-0-4

6. Nórsko 5-0-1

7. Nemecko 3-4-1

8. Česko 3-3-5

9. Taliansko 3-2-2

10. Japonsko 2-5-2

11. Poľsko 2-4-4

12. USA 2-3-3

13. Rakúsko 2-1-2

Ukrajina 2-1-2

15. Bulharsko 2-0-0

16. Slovensko 1-3-4

17. Francúzsko 1-2-6

18. Kanada 0-2-3

19. Andorra 0-2-1

20. Španielsko 0-2-0

21. Veľká Británia 0-0-1

Litva 0-0-1

Slovinsko 0-0-1

Švédsko 0-0-1

Súvisiace články