Viedli 2:0, ale na MS končia. Oznámkujte Slovákov za výkon proti Fínsku

Juraj Slafkovský v zápase Slovensko - Fínsko vo štvrťfinále MS v hokeji 2022.
Juraj Slafkovský v zápase Slovensko - Fínsko vo štvrťfinále MS v hokeji 2022. (Autor: TASR)
Sportnet|26. máj 2022 o 21:40

Slovensko prehralo vo štvrťfinále s Fínskom.

TAMPERE. Slovenskí hokejisti po prehre s Fínskom 2:4 vo štvrťfinále majstrovstiev sveta skončia na turnaji na ôsmom mieste.

Proti domácemu tímu mali Slováci výborný úvod. Po góloch Sýkoru a Regendu viedli nad favoritom už 2:0. Ešte pred koncom prvej tretiny však fínsky obor Anttila tečoval puk za chrbát Húsku. V 24. minúte ten istý hráč využil chybu Šimona Nemca a vyrovnal.

Fíni šli do vedenia v 45. min po góle Manninena. Slováci sa ešte pokúsili predĺžiť svoj pobyt na MS v hre bez brankára, ale necelú sekundu pred koncom Mäenalanen pečatil skóre.

Kto zaujal a kto mohol ukázať viac? Oznámkujte slovenských hokejistov za výkon proti Fínsku. Najvyššia známka je 10, najnižšia 1.

Štvrťfinále MS v hokeji 2022

Domov»MS v hokeji 2022»Viedli 2:0, ale na MS končia. Oznámkujte Slovákov za výkon proti Fínsku