So cťou, hrdosťou a blízko zázraku, komentoval štvrťfinále Valábik

Slovenskí hokejisti po štvrťfinále proti Fínsku. (Autor: TASR)
Nikola Baďová|26. máj 2022 o 23:20

Slovenskí hokejisti obsadili na majstrovstvách sveta ôsme miesto.

BRATISLAVA. Motto MS v hokeji znelo Making Miracles (robiť zázraky). Zázrak na štadióne v Tampere sa nekonal. Slovenskí hokejisti favorita zápasu v úvode síce zaskočili, ale rozbehnutú fínsku mašinu nezastavili. 

Slovenskí hokejisti naposledy zdolali Fínov na majstrovstvách sveta 2004 v Česku. Dvoma gólmi sa vtedy blysol Marián Gáborík, ktorý v štúdiu RTVS pôsobí ako hokejový expert. 

„Teraz som sa dočítal, že Juraj Slafkovský mal jeden mesiac, keď sme naposledy vyhrali nad Fínmi. Naozaj je to dlhý čas,“ komentoval bývalý strelec.

Jeho kolega Boris Valábik bol od úvodu skeptický: „Dobre vieme, kto je favorit. Toto je najhorší tím, ktorý sme mohli stretnúť vo štvrťfinále. Som zvedavý, ako prekonáme stredné pásmo.“

Od domáceho mužstva sa nič iné ako víťazstvo neočakávalo. „Pre Fínov to môže byť dvojsečná zbraň, pre Slovákov výhoda. Myslím, že motyka by teraz mohla vystreliť,“ vyslovil Gáborík. 

„Musíme hrať škaredý hokej, obliecť si pracovné nohavice a drieť,“ avizoval Valábik. 

Využili, čo Fíni ponúkli

Brankár Jussi Olkinuora držal pred stretnutím vynikajúcu štatistiku 99,3 %. Inkasoval až po 206 minútach, keď ho prekonal Adam Sýkora.

Sedemnásťročný útočník perfektne tečoval strelu Mária Luntnera. „Bol to šťastný gól, ale išlo o strelu Luntnera na Sýkoru, ktorý mieril do bránky,“ povedal Gáborík. 

Slovensko sa dostalo do dvojgólového vedenia zásluhou Pavla Regendu. „Fíni veľa chýb nerobia. V tomto prípade ju spravili v strednom pásme, my sme sa rýchlo presunuli do útoku a vystrelili. Regenda hľadal puk pred bránkou a trafil. Zatiaľ sme využili všetko, čo nám ponúkli,“ komentoval gólovú akciu Gáborík. 

Dočítajte tento článok
s predplatným sportnet.sk

Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.

Máte už konto alebo predplatné? Prihláste sa

Súvisiaci obsah