MS v hokeji U20 2024: Slovensko v prvom prípravnom zápase podľahlo Fínsku

Slovensko vs. Fínsko: ONLINE prenos z prípravného zápasu hráčov do 20 rokov.
Slovensko vs. Fínsko: ONLINE prenos z prípravného zápasu hráčov do 20 rokov. (Autor: Sportnet)
Sportnet|19. dec 2023 o 15:30

Sledovali ste s nami ONLINE prenos z prípravného zápasu hráčov do 20 rokov: Slovensko - Fínsko.

BRATISLAVA. Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov dnes odohrali prípravný zápas pred nadchádzajúcimi MS tejto vekovej kategórie vo Švédsku.

Ich súperom boli rovesníci z Fínska. Duel sa odohral na ľade vo švédskom Kungsbacke. Slováci napokon podľahli Fínom 1:5, jediný gól Slovenska strelil útočník Alex Šotek.

Slováci odohrajú pred šampionátom celkovo dva prípravné zápasy, ten druhý s Nemeckom je na programe v piatok 22. decembra o 19.00 h.

Hokej ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

*Zo zápasu boli k dispozícii iba informácie o zmene stavu

ONLINE PRENOS: Slovensko - Fínsko (Prípravný zápas hráčov do 20 rokov, LIVE, naživo, utorok)

Reprezentácia do 20 rokov  2023/2024
19.12.2023 o 18:30
Fínsko
5:1
(0:0, 3:1, 2:0)
54' minúta
Ukončený
Prehľad
Góly a asistencie: 26. Lassila (Halttunen), 28. Hameenaho (Helenius, Naukkarinen), 28. Kaskimaki (Lassila), 45. Lassila (Kulonummi), 54. Keskinen (Kumpulainen) – 27. Šotek.
V prvom prípravnom zápase slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov prehrala s fínskymi mladíkmi 1:5 a na konečnom výsledku sa evidentne prejavil kvalitatívny rozdiel medzi oboma tímami. Stále to však treba brať s rezervou, keďže naplno sa pôjde až na šampionáte a predtým ešte našu reprezentáciu čaká v piatok druhý prípravný zápas proti o veľa prijateľnejšiemu súperovi, ktorým bude Nemecko. To je odo mňa z tohto zápasu všetko, ďakujem za pozornosť a prajem Vám príjemný zvyšok večera!
Koniec zápasu.
53:34
goalFínsko dalo gól! Kumpulainenovi sa podarilo vystihnúť puk v našom pásme a ponúkol piaty gól ako na podnose OIVE KESKINENOVI, ktorý ešte prikrášlil skóre z fínskeho pohľadu! Asistencia: Kumpulainen
44:12
goalFínsko dalo gól! A možno je o víťazstve Fínska definitívne rozhodnuté, keďže fínsky kapitán JERE LASSILA nechytateľne tečoval strieľanú prihrávku Kulonummiho a veľmi rýchlo potrestal Šotekove vylúčenie! Asistencia: Kulonummi
40:01
Začala sa tretia tretina.
V druhej tretine skóre otvoril fínsky kapitán Lassila a hoci sa nám rýchlo podarilo vyrovnať vďaka presnému zásahu Šoteka, tak zakrátko sme už prehrávali o dva góly, keďže ďalšie fínske góly v priebehu pol minúty pridali Hameenaho a Kaskimaki, preto Suomi vedú 3:1 a mieria za víťastvom. Tretia tretina sa začne približne o 20:06.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
27:51
goalFínsko dalo gól! Opäť naša defenzíva v predbránkovom priestore úplne zaspala, Suomi nás s ľahkosťou vyšachovali a ALEKSANTERI KASKIMAKI už nemal problém trafiť prázdnu bránku! Asistencia: Lassila
27:17
goalFínsko dalo gól! Suomi však opäť odskakujú do vedenia, keď po rýchlom protiútoku Urban vyrazil puk len pred seba a za jeho chrbát ho dorazil LENNI HAMEENAHO! Asistencie: Helenius, Naukkarinen
26:28
goalSlovensko dalo gól! Veľmi rýchla slovenská odpoveď, keď od modrej čiary ALEX ŠOTEK tvrdou ranou prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste! Bez asistencie
25:37
goalFínsko dalo gól! Halttunen spoza brány vymyslel peknú prihrávku na fínskeho kapitána JEREHO LASSILU, ktorý bol nikým nekrytý a s prehľadom gólovo zakončil! Asistencia: Halttunen
20:01
Začala sa druhá tretina.
Pozitívnou správou po úvodnej tretine je, že sme proti favorizovanému Fínsku neinkasovali a zatiaľ držíme nádejný bezgólový stav. Druhá tretina sa začne približne o 19:18.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Fínsko: Vali(Vinni) – Kulonummi, Pulkkinen, J. Vaisanen, V. Vaisanen, Salin, Pieniniemi, Karki, Kangas – Hameenaho, Helenius, Naukkarinen – Halttunen, Lassila(C), Kaskimaki – Nyman, Keskinen, Kumpulainen
Tréner: A. Pennanen

Slovensko: Urban(Eliaš) – Štrbák, Baran, Kmec, Pišoja, Radivojevič, Nátny, Chromiak, Žabka – Mešár(C), Repčík, Honzek – Žlnka, Petrovský, Císar – Šotek, Suchý, Pekarčík – Masnica, Dej, Kukumberg
Tréner: I. Feneš.
importantZ tohto zápasu Vám prinesieme informácie o zmenách stavu!
Vitajte pri sledovaní prvého prípravného zápasu slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov týždeň pred štartom šampionátu, v ktorom našim súperom bude silné Fínsko. Je tu priestor na to vyskúšať si posledné veci a doladiť detaily, pretože podstatnejšia pre trénera Ivana Feneša bude asi v tejto fáze prípravy predvedená hra ako samotný výsledok.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.

Nominácia Slovenska U20 na záverečný kemp v Kungsbacke

Brankári: Rastislav Eliáš, Adam Gajan, Samuel Urban.

Obrancovia: Richard Baran, Jakub Chromiak, Jozef Viliam Kmec, Marián Moško (od 19. decembra), Dávid Nátny, Milan Pišoja, Luka Radivojevič, Maxim Štrbák, Boris Žabka.

Útočníci: Peter Cisár, Alex Čiernik, František Dej, Dalibor Dvorský, Samuel Honzek, Roman Kukumberg, Patrik Masnica, Filip Mešár, Martin Mišiak, Juraj Pekarčík, Servác Petrovský, Peter Repčík, Markus Suchý, Adam Sýkora (od 19. decembra), Alex Šotek, Adam Žlnka

Domov»Hokej»Reprezentácie»MS v hokeji U20 2024: Slovensko v prvom prípravnom zápase podľahlo Fínsku