Slováci zvládli vstup do domácich ME v malom futbale, zdolali Belgicko

Peter Bretovanský v zápase Slovensko - Belgicko na ME v malom futbale 2022 (EMF EURO). (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|4. jún 2022 o 21:18 (aktualizované 4. jún 2022 o 23:46)

O výhre Slovenska rozhodol jediným gólom Janič.

ME v malom futbale 2022 - skupina A

Slovensko - Belgicko 2:0 (0:0)

Góly: 44. Janič, 50.+1 Dzíbela

Rozhodovali: Ionescu (Rumunsko), Malinov (Bulharsko), Popovič, Ljumovič (obaja Čierna Hora). ŽK: Mohamadi, Toma (obaja Belgicko)

Slovensko: Kapraľ, Pella - Kuhajdík, Mikluš, Beliš, Gere, Janič, Ďuráči, Rožník, Repa, Buchel, Dzíbela, Brestovanský, Bombicz, Paukner

Belgicko: Modenese, Raya Garcia - Dubois, El-Takny, Neupoglu, M. Dubois, Akodad, Toma, Albanese, Debouck, Bah, Dethier, Mohamadi

KOŠICE. Slovenskí reprezentanti vstúpili úspešne do domácich ME v malom futbale 2022 (EMF EURO). V košickej Steel Arene zdolali Belgicko 2:0.

Góly Slovenska strelili Lukáš Janič a Dušan Dzíbela.

Slovensko čakajú v skupine A ešte dva zápasy. V nedeľu vyzvú Taliansko (18.30 h) a v utorok nastúpia proti Poľsku (20.15 h).

Priebeh zápasu Slovensko - Belgicko na ME v malom futbale 2022

Slováci mali od úvodu viac z hry a v domácom prostredí sa snažili otvoriť skóre.

V 9. minúte nedostal loptu do belgickej bránky Repa, ten istý hráč krátko nato nepotrestal chybu súpera v rozohrávke, ale sľubnú šancu mali aj hostia, keď Toma trafil konštrukciu bránky.

Žrď trafili aj slovenskí hráči, v 29. minúte neuspel Janič. Postupom času pribúdali gólové príležitosti, naďalej boli aktívnejší slovenskí reprezentanti.

Gólovej odmeny sa dočkali v 44. minúte. Mikluš po víťaznom súboji s Akodadom pripravil gólovú pozíciu pre Janiča - 1:0.

Dušan Dzíbela v zápase Slovensko - Belgicko na ME v malom futbale 2022 (EMF EURO).
Jaroslav Repa v zápase Slovensko - Belgicko na ME v malom futbale 2022 (EMF EURO).
Tréner Slovenska Ladislav Borbély na ME v malom futbale 2022.
Fanúšikovia Slovenska na ME v malom futbale 2022.
Fanúšikovia na ME v malom futbale 2022.
Momentka zo zápasu Slovensko - Belgicko v košickej Steel Arene na ME v malom futbale 2022 (EMF EURO).

Sľubnú príležitosť vyrovnať mal Neupoglu, ale brankár Kapraľ podržal slovenský tím.

Definitívnu podobu výsledku dal v nadstavenom čase Dzíbela, ktorý po priamom kope využil voľný priestor v defenzíve súpera - 2:0.

Česko - Francúzsko 1:1

Domov»Halové športy»Malý futbal»Slováci zvládli vstup do domácich ME v malom futbale, zdolali Belgicko