Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Slovenskí reprezentanti finišujú s prípravou na snehu

SITA|13. okt 2011 o 12:38

Trojica slovenských reprezentantov v behu na lyžiach Alena Procházková, Martin Bajčičák a Peter Mlynár pomaly finišuje s prípravou pred svojím odchodom na sever Európy.

RAMSAU. Trojica slovenských reprezentantov v behu na lyžiach Alena Procházková, Martin Bajčičák a Peter Mlynár pomaly finišuje s prípravou pred svojím odchodom na sever Európy, kde sa už o päť týždňov 19. novembra začína nový ročník Svetového pohára.

V týchto dňoch si opäť rozložili svoj tréningový kemp v rakúskom Ramsau a využívajú ľadovec Dachstein nad týmto strediskom na prípravu na snehu. "Alena s trénerom Jánom Valuškom tam budú do 22. októbra, potom sa vrátia na Slovensko a na 27. októbra majú naplánovaný odchod do severofínskeho Muonia.

Prvý štart v novej sezóne si naplánovali až na druhé preteky Svetového pohára 25. novembra vo fínskom Kuusame. Bajčičák s Mlynárom pôjdu po Dachsteine ešte na pár dní do nemeckého Oberhofu do snežného tunela, na Slovensko sa vrátia 25. októbra," naznačil základný itinerár slovenských bežcov na lyžiach športový riaditeľ bežeckého úseku Slovenskej lyžiarskej asociácie (SLA) Michal Malák.

Na úvodných pretekoch SP 2011/12 v nórskom Beitostölene budú Slovensko reprezentovať Martin Bajčičák, Peter Mlynár a Katarína Johansen.

Súvisiace články