Slovenskí hádzanári prehrali na turnaji v Gdyni aj s Maďarskom

SITA|7. jan 2011 o 19:50

Hádzanári Slovenska si na tradičnom medzinárodnom turnaji štyroch krajín s názvom "Novoročný pohár" v poľskej Gdyni pripísali na konto druhú prehru.

GDYNIA. Zverenci trénera Zoltána Heistera po tom, čo nestačili vo štvrtok na Poliakov (24:32), podľahli v piatkovom stretnutí aj Maďarom 27:32 (15:17).

Slováci zakončia svoje účinkovanie na podujatí v sobotu od 13.00 h zápasom s Čechmi. Bude to pre nich posledný prípravný duel pred účasťou na 22. majstrovstvách sveta vo Švédsku.

Výsledky - piatok:

Slovensko - Maďarsko 27:32 (15:17)

Prvý polčas mal vyrovnaný priebeh. Vo vedení však boli takmer celý čas Maďari, ktorí od 4. min vyhrávali 3:1 a ich náskok postupne narástol na štyri góly (15:11 v 24. min). Slováci sa v závere prvej tridsaťminútovky dotiahli na 15:16, ale posledné slovo pred prestávkou mali hráči súpera, ktorí odskočili na rozdiel dvoch presných zásahov.

Družstvu kouča Heistera nevyšiel vstup do druhého polčasu, keď za 10 minút umožnilo získať súperovi pomerne výrazný náskok (23:17). Ten bol potom v 47. min dokonca už osemgólový (28:20).

V zostávajúcom čase sa slovenským hráčom podarilo ukrojiť z vedenia Maďarov (27:31 v 58. min), ale súper už prehľadom doviedol duel do víťazného konca (32:27).

Zostávajúci program turnaja:

sobota 8. 1.: Slovensko - Česko (13.00), Poľsko - Maďarsko (15.15)

Domov»Halové športy»Hádzaná»Slovenskí hádzanári prehrali na turnaji v Gdyni aj s Maďarskom