Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Slovenské kadetky v Ploješti tretie zásluhou triumfu nad Poľkami

SITA|Publikované 7. dec 2008 o 15:07

Slovenské kadetky zvíťazili v nedeľu na záver medzinárodného turnaja Pohár 1. decembra hádzanárok tejto vekovej kategórie v rumunskej Ploješti nad Poľkami 21:17 (9:11) a obsadili ...

PLOJEŠŤ. Slovenské kadetky zvíťazili v nedeľu na záver medzinárodného turnaja Pohár 1. decembra hádzanárok tejto vekovej kategórie v rumunskej Ploješti nad Poľkami 21:17 (9:11) a obsadili konečné tretie miesto.

Slovensko - Poľsko 21:17 (9:11)

Góly SR: Rajnohová 4, Kováčiková 3, N. Raczková 3, Rebičová 3/1, Mičiniková 2, A. Vasilenková 2, E. Minarčíková 2, Tomašeková 1, Tvrdoňová 1.

V boji o bronz sa hralo dôrazne a agresívne. V prvom polčase dominovali Poľky najmä vďaka svojej vynikajúcej brankárke. V úvode druhého dejstva sa však začala Slovenkám dariť streľba a za 10 minút obrátili z 9:11 na 17:12. V závere už bezpečne kontrolovali vývoj stretnutia. K ich víťazstvu prispeli zlepšená obrana a výborný výkon brankárky Lucie Gubíkovej (napokon bola vyhlásená za najlepšiu hráčku turnaja medzi troma žrďami) po zmene strán.