Žilina potvrdila úlohu favorita, Skalica otočila súboj v záverečných minútach

Dresy žilinských Vlkov v domácich zápasoch.
Dresy žilinských Vlkov v domácich zápasoch. (Autor: FB - Vlci Žilina)
TASR|22. dec 2020 o 21:30

Víťaznú sériu predĺžili hokejisti Martina.

BRATISLAVA. Hráči Žiliny potvrdili rolu favorita a zvíťazili v zápase 15. kola Slovenskej hokejovej ligy nad domácimi Topoľčanmi 4:1.

Na konte tak majú 37 bodov a pred druhým Martinom náskok jedenástich bodov. Ten v utorok predĺžil víťaznú sériu na štyri duely, keď zdolal Levice 3:2.

V dueli tabuľkových susedov si Dubnica nad Váhom poradila so Spišskou Novou Vsou 5:2, pričom po dvoch tretinách viedla päťgólovým rozdielom.

Vydarený obrat predviedli v Trnave hráči Skalice. Ešte na začiatku 57. minúty prehrávali 2:3, ale následne dvoma gólmi otočili skóre duelu. Daniel Štumpf rozhodol 68 sekúnd pred koncom dokonca vo vlastnom oslabení.

Slovenská hokejová liga - 15. kolo:

Topoľčany - Žilina 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Góly: 24. Jurák (Novák, Varga) - 15. Jurčík (Grebenčšikov, Koyš), 30. Jurčík (Grebenčšikov, Koyš), 31. Petráš (Jakubík, Macek), 50. Safaralejev (Cíger, Lenďák).

Rozhodovali: Rojík, Kollár - Staššák, Číž, vylúčení: 8:4, navyše: Novák 10+5+DKZ za nešportové správanie sa, bitka - Dubeň 5+DKZ za bitku, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0.

Dubnica nad Váhom - Spišská Nová Ves 5:2 (2:0, 3:0, 0:2)

Góly: 1. Honzek (Síkela, Ondruš), 13. Honzek (Síkela, Vidovič), 22. Mi. Kristín (Jarábek, Trška), 33. Ondruš (Maniaček), 39. Mi. Kristín (Ďuriš, Luhový) - 42. Hvila (Jakúbek, Fabian), 44. Franko (Giľák, Džugan)

Rozhodovali: Krajčík, Krist - Rehák, Nosek, vylúčení: 7:6, presilovky: 1:2, oslabenia: 1:0.

Trnava - Skalica 3:4 (1:1, 0:1, 2:2)

Góly: 18. Klema, 43. Antonov (Kukumberg), 48. Kukumberg (Jaša) - 13. Štumpf (Hujsa, Lušňák), 33. Sloboda (Nemec, Šátek), 57. Šátek (Hujsa, Lušňák), 59. Štumpf (Lušňák)

Rozhodovali: Valko, Moller - Lepieš, Olle, vylúčení: 4:5, presilovky a oslabenia: 0:1.

Martin - Levice 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)

Góly: 6. Špirko (Murček, Burzík), 19. Dvořák (Murček), 51. Poliaček (Burzík) - 9. Svitana, 40. Gubo (Rácz, Uhnák)

Rozhodovali: Čahoj, Píšťanský - Hajnik, Kováčik, vylúčení: 7:9, navyše: Bernát 10 minút za nešportové správanie sa - Matoušek 10 minút za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0.

Domov»Hokej»Slovensko»Slovenská hokejová liga»Žilina potvrdila úlohu favorita, Skalica otočila súboj v záverečných minútach