Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Slovenky v príprave zdolali Šaľu

TASR|Publikované 3. mar 2009 o 18:56

Slovenské hádzanárky zvíťazili v utorok v Prievidzi v prípravnom stretnutí pred medzinárodným turnajom v Chebe nad úradujúcim vicemajstrom.

PRIEVIDZA. Slovenské hádzanárky zvíťazili v utorok v Prievidzi v prípravnom stretnutí pred medzinárodným turnajom v Chebe nad úradujúcim vicemajstrom zo Slovana Duslo Šaľa 31:20.

Už v stredu odcestujú zverenky trénera Ľubomíra Popluhára do západných Čiech, kde sa na tradičnom podujatí O štít mesta Cheb postupne stretnú s Češkami, Poľkami a Ukrajinou.

Reprezentantky mali proti Šaliankam od začiatku prevahu. Hosťujúce hráčky, ktorých na Hornú Nitru pricestovalo iba jedenásť (ďalšie tri hrali za národný tím) profitovali v prvom polčase z nácviku vysunutej obrany Sloveniek. Popluhárov tím sa presadzoval väčšinou z protiútokov. Druhý polčas, v ktorom už národný výber hral obranu stiahnutú obranu 0-6, už padalo do slovenskej bránky menej gólov a podľa očakávania sa zrodilo jednoznačné víťazstvo reprezentácie.

Tréner SR Ľubomír Popluhár: "Bol to duel priemernej úrovne a nemal ani vysoké tempo, svoj účel však splnil. Každý zápas je vždy lepšou prípravou ako tréning. Zahrali si prakticky všetky dievčatá s výnimkou chorej Popluhárovej a Glankovičovej, ktorá sa k nám pripojí až v Chebe."

Slovensko - Slovan Duslo Šaľa 31:20 (15:13)

Zostava a góly SR: Ž. Tóthová, Vaverková, Grandtnerová - Súkenníková 2, Stuparičová 8/2, Jakubisová 5/1, Z. Janšáková, Pajtášová 3, Školková 4, Halásová, Beňušková 2, Dubajová 2, Hodošková 2, Trochtová 3.

Najviac gólov Šale: Pileková 5, Martanovičová a Braunová po 4. Vylúčenia: 5:4, 7m hody: 5/4 - 2/1, rozhodcovia: Pokorný, Pastierik, 150 divákov.