Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Slovenky okrem tréningov aj na oficiálnu večeru

SITA|Publikované 31. jan 2008 o 13:28

BRNO 31. januára (SITA) - Slovenský fedcupový tím tenistiek je už druhý deň v Brne, kde sa pripravuje na víkendový duel v 1. kole II. svetovej skupiny proti domácemu Česku. S výnimkou Daniely Hantuchovej, ...

BRNO 31. januára (SITA) - Slovenský fedcupový tím tenistiek je už druhý deň v Brne, kde sa pripravuje na víkendový duel v 1. kole II. svetovej skupiny proti domácemu Česku. S výnimkou Daniely Hantuchovej, o ktorej príchode či absencii padne rozhodnutie vo štvrtok večer, má kapitán Mojmír Mihal k dispozícii všetky ďalšie hráčky.

„Vo štvrtok ráno už od 7.30 h si zatrénovala Janette Husárová so mnou, potom prišli na rad Češky a práve teraz hrajú simulovaný zápas Magda Rybáriková s Dominikou Cibulkovou. Neskôr popoludní príde na kurt ešte Kristína Kučová s trénermi. Všetky baby sú zdravotne v poriadku, na nič sa nesťažujú,“ informovala z moravskej metropoly agentúru SITA vedúca slovenského tímu Henrieta Nagyová. Bývalá skvelá hráčka a členka víťazného tímu v Pohári federácie z roku 2002 povedala niečo aj k dejisku stretnutia, pavilónu B brnianskeho Výstaviska: „Je to tu celkom útulné, nič veľké. Dievčatá sú spokojné aj s tým, že bývame v hoteli Holiday Inn, ktorý je priamo tu na Výstavisku, čiže do haly to máme 2 minúty pešo. Čo sa týka povrchu Supreme, je položený na dreve a vôbec sa nezdá byť rýchle. Sme spokojné.“

Nagyová nechcela bližšie komentovať situáciu s Danielou Hantuchovou. Podotkla len, že jej prípadný príchod je „vo hviezdach“. Súhlasila však s tvrdením, že jednotlivé hráčky sa na zápas s Češkami pripravujú tak, akoby mali nastúpiť bez svojej rebríčkovej jednotky - čerstvej semifinalistky Australian Open.

Vedúca fedcupového tímu pridala aj informáciu o tom, že vo štvrtok večer od 20.00 h je v hoteli Holiday Inn na programe slávnosť spojená s oficiálnou večerou oboch tímov.

Stretnutie Česko - Slovensko sa hrá počas víkendu v Brne na Výstavisku na tvrdom povrchu Supreme v hale s kapacitou 3800 divákov. Slávnostný žreb, ktorý určí zápasový program tohto atraktívneho duelu, bude v piatok o 12.00 h v Novej Radnici na Dominikánskom námestí.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.