Piatok, 16. apríla, 2021Meniny má Dana, Danica

Slovenky blízko k postupu zo skupiny

SITA|12. júl 2008 o 19:35

BRATISLAVA 12. júla (SITA) - Slovenské hádzanárske reprezentantky sú po sobotňajšom vysokom víťazstve 56:7 (25:3) nad Katarom blízko k účasti medzi osmičkou najlepších tímov na majstrovstvách sveta hráčok ...

BRATISLAVA 12. júla (SITA) - Slovenské hádzanárske reprezentantky sú po sobotňajšom vysokom víťazstve 56:7 (25:3) nad Katarom blízko k účasti medzi osmičkou najlepších tímov na majstrovstvách sveta hráčok do 18 rokov v Bratislave (11. - 20. 7. 2008). Zverenky trénera Róberta Popluhára majú po dvoch zápasoch na svojom konte 4 body a v prípade, že vo večernom dueli Kórejčanky zabodujú s Tunisankami, tak ich postup z B-skupiny bude definitívny.

Mladé Slovenky zavŕšia svoje účinkovanie v základnej skupine v nedeľu o 18.00 h, keď si v športovej hale na Pasienkoch zmerajú sily s rovesníčkami z Kórejskej republiky.

Výsledky - sobota:

B-skupina (ŠH Pasienky):

Slovensko - Katar 56:7 (25:3)

Slovenky od začiatku zápasu potvrdzovali úlohu favorita. Katarčanky dosiahli svoj prvý gól až v 8. min, ktorým znížili na 1:6. Po štvrťhodine hry svietil na ukazovateli skóre stav 9:1, o päť minút neskôr 15:1. Prvé dejstvo sa napokon skončilo 25:3 v prospech domácich reprezentantiek. Tie aj po zmene strán pokračovali vo zvyšovaní náskoku a so súperom sa pohrávali ako mačka s myšou. Pätnásť minút pred koncom vyhrávali zverenky trénera R. Popluhára už 40:6. V zostávajúcom čase inkasovali len raz, pričom sieť katarskej bránky napli ešte 16-krát. Duel sa tak skončil rekordným víťazstom kadetiek SR (56:7).

Tunisko - Kórejská republika sa hrá od 20.00 h.