(Zdroj: TASR/Pavel Neubauer)
Pavol Spál|9. máj 2021 o 20:41

Slovan prehral doma s Dunajskou Stredou 0:1.

BRATISLAVA. Hráči úradujúceho majstra sedeli po zápase frustrovaní na trávniku.

Slovan hazarduje s titulom, pritom mu v poslednom zápase stačila na spečatenie iba remíza.

V 8. kole nadstavbovej časti Fortuna Ligy Slovan prehral doma s Dunajskou Stredou 0:1.

Rozhodujúci gól dal v druhom polčase po parádnej akcii Marko Divkovič.

Slovan je v kríze. Z posledných piatich zápasov prehral až tri. Iba jeden vyhral. V posledných dvoch zápasoch nedal gól.

„Mali sme dosť príležitostí na to, aby sme spečatili titul. Kontrovali sme hru. Chýbalo nám šťastie. Zaslúžili sme si oveľa viac,“ vravel po zápase pre RTVS tréner Slovana Darko Milanič.

VAR bol viackrát v akcii

Dve kolá pred koncom má Slovan stále náskok štyroch bodov. Stále má všetko vo svojich rukách.

VAR (videorozhodca) obral Slovan najprv o penaltu a v závere zápasu aj o gól. Bol to ofsajd.

Rafael Ratao možno nevedomky a zbytočne dorážal loptu smerujúcu do brány. Svojho spoluhráči Vernona De Marca tak obral o regulárny gól.

V závere VAR zrušil gól aj Dunajskej Strede.

V 80. minúte poslal tréner Slovana Milanič na ihrisko aj Vladimíra Weissa, ale márne.

Tréner Darko Milanič nechal na lavičke náhradníkov sedieť reprezentačného brankára Dominika Greifa.

Možno preto, že pôsobil v poslednom období apaticky a rozladene.

Slovan vyskúšal iného brankára

Niektorých fanúšikov rozčúlila fotografia po prehranom zápase s Trnavou, kde sa ironicky usmial.

Generálny riaditeľ Ivan Kmotrík na to reagoval, že znevážil klub, spoluhráčov a fanúšikov.

Greif sa netají, že si chce vyskúšať angažmán v cudzine. V priebehu zimnej prestávky mal namierené do Mallorcy, ale šéfstvo Slovana transfer stoplo.

Milanič cíti veľký tlak

Greif sa akoby dodnes z toho nevie spamätať.

V bráne Slovana dostal prednosť Michal Šulla. Ako to vysvetľoval tréner Milanič?

„Bolo to moje rozhodnutie. Videl som, že Šulla pracuje dobre, chytal dobre aj v zápase Slovenského pohára,“ zdôvodňoval Milanič.

„Cítim v posledných dňoch veľký tlak. Dnes som videl, že náš tím má silu a dokážeme titul vyhrať,“ uzavrel Milanič.

Svoju misiu už nedokončí.

Bol to jeho posledný zápas na lavičke Slovana. Po zápase ho vedenie Slovana odvolalo.