Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Slovákov v Rogle snehová kalamita nepostihla

SITA|Publikované 12. nov 2007 o 14:16

ROGLA 12. novembra (SITA) - Slovenská mužská reprezentácia v behu na lyžiach finišuje so záverečným sústredením pred ostrým začiatkom novej sezóny. Od začiatku novembra sa trio Martin Bajčičák, Ivan Bátory ...

ROGLA 12. novembra (SITA) - Slovenská mužská reprezentácia v behu na lyžiach finišuje so záverečným sústredením pred ostrým začiatkom novej sezóny. Od začiatku novembra sa trio Martin Bajčičák, Ivan Bátory a Michal Malák pod vedením trénera Petra Bartoňa pripravovalo v slovinskej Rogle v nadmorskej výške okolo 1500 m. "Vyzerá to tu veľmi dobre. Celý čas sme mali vytvorené skvelé podmienky. Najskôr bol pripravený asi päťkilometrový okruh, teraz je už vytiahnutých a kvalitne upravených asi osem - deväť kilometrov tratí. Som veľmi rád, že sme zmenili náš tradičný pobyt na severe vo Fínsku alebo Švédsku za toto stredisko. Okrem vynikajúcich snehových podmienok máme aj veľmi dobré ubytovanie s možnosťou kvalitnej regenerácie, výbornú stravu. Je to tu naozaj na vysoko nadpriemernej úrovni. Dokonca teraz nám tu pripravili aj päť hypoxických izieb. Možnosti sú široké a som rád, že sme ich mohli využiť," pochvaľoval si Martin Bajčičák.

V Rogle budú slovenskí reprezentanti ešte do stredy, koncom týždňa ich už čakajú v nórskom Beitostölene prvé FIS-ové preteky novej sezóny, ktoré budú akousi generálkou pred budúcotýždňovým ostrým štartom Svetového pohára 2007/08 v tom istom stredisku. Tréner, servismani a Malák odchádzajú už v utorok v noci autami, Bajčičák s Bátorym odlietajú lietadlom vo štvrtok ráno z Ľubľany. "Zatiaľ ešte neviem, či pôjdem v sobotu skejtovú pätnástku alebo v nedeľu klasiku. To sa rozhodnem až priamo na mieste, keď budem vidieť, s akým profilom sú pripravené trate. Keďže tento týždeň ešte máme náročné tréningy, určite si vyberiem iba jedny preteky, nie oboje. Záverečné tréningy už boli zamerané viac na rozvoj rýchlosti, objemovo sme už nešli tak vysoko. Myslím si, že sa mi celkom darilo, som spokojný," pokračoval skúsený 31-ročný rodák z Oravy.

Počas víkendu časť strednej Európy postihli silné snehové búrky, stredisko Rogla však ostalo akoby bokom. "Kalamitu sme tu určite nemali," smial sa Martin Bajčičák a pokračoval: "Predtým napadlo asi meter snehu, ten sa pomaly strácal. Za posledné dni pripadlo pár centimetrov nového. O trate sa tu perfektne starajú, každý deň po nich najmenej dvakrát prejde ratrak a nanovo ich upravuje. Lyžovanie je tu teda veľmi dobré."

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.