Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Slovákov preveria Portugalci, Heister na výzvedy do Fínska

SITA|Publikované 28. okt 2008 o 11:20

Hádzanárski reprezentanti Slovenska zakončia päťdňové sústredenie v Hlohovci dvoma medzištátnymi priateľskými zápasmi s Portugalskom.

HLOHOVEC.

Zverenci trénera Zoltána Heistera sa vo štvrtok 30. 10. o 17.30 h predstavia v Hlohovci, na druhý deň 31. 10. o 18.00 h v Interhale na bratislavských Pasienkoch.

"Keďže v tomto týždni sa začína aj európska kvalifikácia, v ktorej úvode máme voľno, nebol už veľký výber pri hľadaní súpera. Dáni sa dohodli s Rakúskom a my ešte na jar s Portugalskom. V auguste sme síce dostali ponuku odohrať zápasy v Katare, ale museli sme to odrieknuť. Napokon nám to aj viac vyhovuje, že nemusíme nikam cestovať. Proti Portugalsku ešte nepôjde o ladenie na úvodný kvalifikačný duel proti Grécku, na to máme ešte dostatok času," vysvetlil pre agentúru SITA Z. Heister, ktorý má na sústredení k dispozícii 19-členný káder vrátane 16 legionárov.

Slováci vstúpia do kvalifikácie ME 2010, v ktorej účinkujú v 4. skupine spolu s Chorvátskom, Maďarskom, Gréckom a Fínskom (účasť na šampionáte v Rakúsku si vybojujú prvé dve družstvá), až 26. novembra, keď v Hlohovci privítajú Grékov. Na otestovanie si dejiska duelu tak poslúži aj štvrtkové meranie síl s portugalskými hádzanármi.

"Nášho najbližšieho kvalifikačného súpera uvidím naživo v akcii. Spolu s mojím asistentom Jurajom Jurajovom cestujeme počas víkendu do Fínska, kde si v meste Vantaa pozrieme súboj domácich reprezentantov s Gréckom a priamo získame aktuálne informácie a poznatky o našich súperoch," priblížil svoj najbližší program kormidelník SR.

Nominácia Slovenska na sústredenie a dva medzištátne duely s Portugalskom (30. 10. v Hlohovci a 31. 10. Bratislave):

brankári: Richard Štochl (Dunaferr SE Dunaújváros/Maď.), Michal Shejbal (TUSEM Essen/Nem.), Martin Pramuk (Pfadi Winterthur Handball/Švajč.)

pivoti: Andrej Petro (Kadetten Schaffhausen Handball/Švajč.), Michal Kopčo (FKK Gyöngyös/Maď.), Alexander Ivanov (TJ Štart Nové Zámky)

krídla: Radoslav Antl, Tomáš Straňovský (obaja ZMC Amicitia Zürich/Švajč.), Martin Straňovský (Reale Ademar/Šp.), Ján Faith (HC Baník OKD Karviná), František Zaťko (MŠK Hlohovec), Tomáš Urban (IS Košice)

spojky: Daniel Valo (MT Melsungen/Nem.), Peter Kukučka, Csaba Szücs ml. (obaja HSG Nordhorn/Nem.), František Šulc ml. (HSG Düsseldorf/Nem.), Juraj Nižňan (TUSPO Obernburg/Nem.), Peter Vozár (OHV Aurich/Nem.), Patrik Hruščák (TV Emsdetten/Nem.)

Súvisiace články