Slovákom sa darilo

SITA|5. nov 2008 o 21:12

8. kolo spoločnej česko-slovenskej súťaže hádzanárok WHIL (Women´s Handball International League).

BRATISLAVA. Súhrn stredajších výsledkov predohrávaného 8. kola spoločnej česko-slovenskej súťaže hádzanárok WHIL (Women´s Handball International League):

Casta Sokol Písek - DHC Slavia Praha 31:33 (11:17)

Najviac gólov: I. Luzumová 10/4, Borovská 9, Vrabcová 4 - Keclíková 8/3, Černá 7, Crhová 6

Pok. hody: 5/4 - 5/3, vylúčené: 3 - 5, ČK: Keclíková (Slavia) za faul, rozhodovali: Padevět a Kohout (obaja ČR), 320 divákov

Zápas na začiatku lepšie vyšiel hosťujúcim hráčkam, ktoré si po nápore vypracovali vedenie 8:2, ktoré sa domáce márne snažili skorigovať. V druhom polčase zlepšili hráčky Písku obranu a začalo sa im dariť aj z rýchlych protiútokov. V 23. min sa dotiahli na rozdiel jediného gólu - 28:29. V dramatickom závere preukázala väčšiu skúsenosť Slavia, ktorá napokon zvíťazila v pomere 33:31.

DHK Zora Olomouc - HK Štart Trenčín 26:27 (12:12)

Najviac gólov: Hejtmánková 7/3, Uličná 7 - Uhliarová 8/2, Birkušová 5

Pok. hody: 3/3 - 4/2, vylúčené: 4 - 6, rozhodovali: Martiník a P. Novotný (obaja ČR), 200 divákov

Okrem začiatku, keď Trenčianky viedli 5:0, mal zápas vyrovnaný priebeh. Po prvom polčase svietil na ukazovateli skóre stav 12:12. V druhej časti hry sa obe družstvá striedali vo vedení a po prísne nariadenom pokutovom hode v závere stretnutia, ktorý premenila Uhliarová, sa z víťazstva tešili hosťujúce hádzanárky.

TJ Házená Jindřichov Hradec - ŠKP Bratislava 21:29 (11:15)

Najviac gólov: Martínková 8/1 - Školková 6, Kochanová 6, Súkenníková 6, Porubská 6/3

Pok. hody: 6/4 - 3/3, vylúčené: 4 - 3, ČK: Porubská (ŠKP) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Bubeníček a Smékal (obaja ČR), 350 divákov

Hráčky ŠKP hrali s prehľadom, domáce nevyužili množstvo šancí a doplatili aj na čierny deň brankárky Dolákovej. Do 20. min to bol vyrovaný zápas, potom Bratislavčanky šnúrou 5 gólov odskočili na 8:15 a rovnaký trhák - tentoraz sedemgólový - im vyšiel aj od 10. minúty II. polčasu a to definitívne rozhodlo.