Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Slovák Vojtuš sa zranil, nezahrá si niekoľko mesiacov

Na jeseň minulého roka si Jakub Vojtuš (vpravo) obliekal dres Spartaka Trnava. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 15. júl 2016 o 09:02

Dvadsaťdvaročný hráč poľskej Legnice si roztrhol predný skrížený aj bočný väz v kolene.

LEGNICA. Bývalý mládežnícky reprezentant Slovenska Jakub Vojtuš, ktorý koncom júna prestúpil do tímu účastníka druhej najvyššej poľskej súťaže Miedz Legnica, utrpel v príprave na novú sezónu 2016/2016 nepríjemné zranenie kolena.

Ako referuje portál sportowefakty.wp.pl, futbalista si v prípravnom dueli s anglickým Rotherhamom United roztrhol predný skrížený aj bočný väz v kolene.

Pri tomto type zranenia hráči zvyknú pauzovať aj niekoľko mesiacov. Vojtuš sa zranil už v šiestej minúte stretnutia po nešetrnom zákroku jedného z protihráčov.

Na Slovensku si Jakub Vojtuš obliekal aj dres Spartaka Trnava (vpravo). (Autor: TASR)

Vojtuš v jarnej časti uplynulej sezóny pôsobil v FC Universitatea Kluž v druhej rumunskej lige. Odohral trinásť zápasov, dal päť gólov a mal šesť asistencií.

V Legnici bol dvadsaťdvaročný hráč na skúške už v zime. V priateľskom zápase dokonca skóroval, ale tréner si nakoniec vybral iného útočníka.

V minulosti patril k veľkým nádejám slovenského futbalu. V roku 2010 zamieril zo Žiliny do slávneho Interu Miláno. Pôsobil aj v Chieve Verona, NK Záhreb, Olhanense a Spartaku Trnava.

Jakub Vojtuš rozpráva o sebe ešte počas pôsobenia v Trnave.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.