Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Slovák je najlepším strelcom Ligy majstrov

Martin Straňovský vo výskoku. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|Publikované 21. okt 2008 o 22:00

Slovenský hádzanár Martin Straňovský má výnimočnú formu. Je postrachom svetových brankárov.

BRATISLAVA. Slovensko má hádzanára svetového formátu. Martin Straňovský je veľkou hviezdou španielskej ligy, ktorá patrí medzi najlepšie na svete. Má skvelú formu, inštinkt streleckého zabijaka.

„Robím si iba svoju prácu. Sype mi to, a spoluhráči hrajú na mňa,“ vraví Straňovský, ktorý je najlepším strelcom hádzanárskej Ligy majstrov. V štyroch zápasoch dal 28 gólov.

Odchovanec Nových Zámkov hrá v španielskom klube Ademar León už štvrtú sezónu. „Služobne som azda tretím najstarším hráčom. Tréner mi verí. Pred zápasom pozerám video. Sledujem ako chytajú brankári,“ povedal. Dvadsaťtriročného Slováka majú v meste za športovú celebritu.

„Neustále mi zvoní telefón. Médiá sa ma vypytujú, koľko strelím gólov. Hádzaná je v meste šport číslo jeden. Ľudia ma zastavujú. Fotia sa so mnou a zaželajú mi veľa úspechov. Sú priateľskí. Hala má kapacitu takmer sedemtisíc miest. Počas veľkých zápasov je vypredaná.“

V klube je veľmi spokojný. Zmluvu má až do roku 2012. „Splnili mi všetko, čo som žiadal. Pritom ponuky som mal z nemeckých aj ďalších španielskych klubov. Ozvala sa aj slávna Barcelona.“

V nedeľu hral León v Lige majstrov proti švajčiarskemu klubu Amicitia Zürich, v ktorom hrá trojica Slovákov Michal Švajlen, Radoslav Antl a jeho brat Tomáš.

Obaja súrodenci hrajú na krídle. Martin je pravák , Tomáš ľavák. V zápase sa vzájomne bránili a blokovali. Úspešnejší bol mladší brat. Strelil 13 gólov a jeho klub vyhral 39:36.

„Celý zápas sme hrali proti sebe. Mrzí ma, že brat nedal gól. Nebola to jeho chyba, lebo nedostal poriadne loptu.“ Hádzaná je v Španielsku tretím – štvrtým najpopulárnejším športom. Po futbale, tenise a Alonsovi vo formule 1.

„Na plat si nesťažujem. Zarábam asi toľko, čo napríklad naši špičkoví hokejisti na Slovensku. Navyše servis je tu určite lepší ako u nás,“ hovorí Straňovský, ktorý patrí medzi opory aj v reprezentácii. Slovenskí hádzanári si vybojovali postup na majstrovstvá sveta. „Nemáme až takú ťažkú skupinu. Môžeme postúpiť ďalej.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.