Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Slováci začnú MS proti panamerickému zástupcovi

SITA|Publikované 28. jún 2008 o 15:50

ZÁHREB 28. júna (SITA) - Hádzanári Slovenska začnú svoje premiérové účinkovanie na majstrovstvách sveta v Chorvátsku 17. januára 2009 s panamerickým zástupcom, ktorého meno bude známe po tomto víkende.

Slováci odohrajú všetky svoje zápasy v A-skupine podľa internetovej stránky Chorvátskeho hádzanárského zväzu v Osijeku. V nedeľu 18. januára ich čaká Austrália, o deň neskôr Maďarsko. Po dni voľna nastúpia zverenci trénera Zoltána Heistera proti Francúzsku a boje v základnej skupine zakončia vo štvrtok 22. januára duelom s Rumunskom. O slávnostné otvorenie svetového šampionátu sa postarajú v piatok 16. januára domáci Chorváti a Kórejská republika.

Na MS 2009 v Chorvátsku sa v základnej fáze bude hrať v štyroch 6-členných skupinách, z ktorých postúpia prvé tri tímy do hlavnej fázy (1. - 12. miesto). Ostatné družstvá čakajú súboje v tzv. Prezidentskom pohári (o 13. - 24. priečku). Momentálne je známych 21 z 24 účastníkov šampionátu. O zostávajúcich troch kvalifikantoch sa rozhodne na Panamerických majstrovstvách, ktoré vyvrcholia tento víkend.

Súvisiace články