Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Slováci sa v Hlohovci zídu bez Dudáša

TASR|Publikované 2. jan 2009 o 14:33

Pri historickej premiére slovenských hádzanárov na majstrovstvách sveta v Chorvátsku bude chýbať pivot Peter Dudáš.

BRATISLAVA. Pri historickej premiére slovenských hádzanárov na majstrovstvách sveta v Chorvátsku (17. januára - 1. februára) nebude môcť tréner Zoltán Heister počítať so službami pivota Petra Dudáša.

Vedenie slovenského majstra Tatrana Prešov ešte pred Vianocami vehementne zdôraznilo, že v prípade zranenia pri plnení reprezentačných povinností jeho hráči nedostanú z klubovej pokladnice ani cent a navyše prídu aj o mastné bonusy za víťazstvá v zápasoch českej extraligy kolidujúcimi so svetovým šampionátom. V užšej nominácii Zoltána Heistera figurovali dvaja Prešovčania a každý sa rozhodol inak. Dudáš uprednostnil klub, spojka Radovan Pekár národný tím. "Každý sme iný," stroho komentoval rozdielne postoje dvoch prešovských spoluhráčov Heister. "S Dudášom som sa rozprával osobne a je mi jasné, že sú za tým peniaze, o ktoré by prišiel, ak by s nami cestoval." Slovenský kouč sa na piatkový zraz už rozhodol nepozývať žiadneho ďalšieho pivota a pracovať bude iba s dvojicou Andrej Petro a Michal Kopčo.

V Hlohovci sa popoludní mala zísť sedemnástka hráčov, s ktorou absolvuje prípravný program a v pondelok 5. januára i modelovaný zápas s miestnym MŠK. Len v "civile" sa však dostaví brankár Martin Pramuk, ktorý v poslednom kole švajčiarskej ligy v závere roka utrpel zranenie kolenného väziva. "Martin si musí liečiť zranenie a až 7. januára budeme vedieť, na čom sme a či s ním môžeme rátať pre šampionát," prezradil Heister, ktorý na Pramukovo miesto pozval Teodora Paula z budapeštianskeho PLER-u.

"Začiatok prípravy bude predovšetkým o spolupráci. Chcem, aby sa družstvo stmelilo po hernej stránke i z hľadiska kolektívneho ducha, lebo s jeho prejavom v kvalifikácii proti Grécku som nebol spokojný," zdôraznil slovenský tréner.

Koncom budúceho týždňa na Slovákov čaká tradičný Vianočný pohár, ktorý pre zmenu termínu poopravil aj svoj prívlastok na Novoročný. V rámci neho sa v Plzni a v Prahe Heisterov tím postupne stretne s Čechmi, Poliakmi a Maďarmi.

Súvisiace články