Sobota, 10. apríla, 2021Meniny má Igor

Slováci pri žrebe MS 2009 v treťom koši aj so Španielmi

SITA|20. jún 2008 o 09:29

Opakovaná správa zo štvrtka.

ZÁHREB 20. júna (SITA) - Hádzanári Slovenska sa týždeň po vybojovaní historickej premiérovej účasti na majstrovstvách sveta dozvedia mená svojich súperov v základnej skupine na budúcoročnom šampionáte v Chorvátsku (16. 1. - 1. 2.).

Medzinárodná hádzanárska federácia (IHF) zverejnila pred sobotňajším žrebom v Záhrebe rozdelenie družstiev do šiestich výkonnostných košov. Zverenci trénera Zoltána Heistera, ktorí v II. fáze kvalifikácie MS vyradili Slovinsko po výsledkoch 33:33 (Celje) a 30:29 (Levice), sa aj vďaka tomu ocitli v 3. koši spoločne so Španielskom, Egyptom a Macedónskom. Až v 4. koši sú napríklad také hádzanárske krajiny ako Rumunsko či Rusko.

"Samozrejme, proti nášmu zaradeniu nenamietame. Miesto v treťom koši bolo vyárendované pre Slovinsko, ale keďže sme ich vyradili, tak sme tam my. Aj to jednoznačne ukazuje, že postup cez nich má svoju cenu, pretože Slovinci majú v Európe vysoký rejting," povedal pre agentúru SITA Zoltán Heister. Kouč SR potom k sobotňajšiemu večernému žrebu stručne poznamenal: "Človek môže mať želania, ale napokon aj tak musí hrať proti tomu, koho mu osud nadelí."

Momentálne je známych 21 z 24 účastníkov šampionátu. O zostávajúcich troch kvalifikantoch sa rozhodne na Panamerických majstrovstvách (24. - 28. júna 2008).

Na MS 2009 v Chorvátsku sa v základnej fáze bude hrať v štyroch 6-členných skupinách, z ktorých postúpia do ďalších bojov prvé tri tímy.


Rozdelenie reprezentačných tímov do výkonnostných košov pred žrebom základných skupín MS 2009 v hádzanej mužov v Chorvátsku (16. 1. - 1. 2.):

1. kôš: Nemecko, Dánsko, Chorvátsko, Francúzsko

2. kôš: Švédsko, Nórsko, Poľsko, Maďarsko

3. kôš: Španielsko, Slovensko, Egypt, Macedónsko

4. kôš: Rumunsko, Rusko, Kórejská republika, panamerický zástupca 1

5. kôš: Srbsko, Tunisko, Kuvajt, panamerický zástupca 2

6. kôš: Alžírsko, panamerický zástupca 3, Saudská Arábia, Austrália


Súvisiace články