Štvrtok, 17. júna, 2021Meniny má Adolf

Slováci prehrali v príprave pred play off o MS aj v odvete s Rumunskom

TASR|4. jún 2006 o 13:27

Oradea 4. júna (TASR) Slovenskí hádzanári prehrali v rumunskej Oradei oba prípravné stretnutia s domácou reprezentáciou pred play off o majstrovstvá sveta ...

Oradea 4. júna (TASR) Slovenskí hádzanári prehrali v rumunskej Oradei oba prípravné stretnutia s domácou reprezentáciou pred play off o majstrovstvá sveta 2007. Po sobotňajšej prehre 32:35 nestačili na domácich ani v nedeľňajšej odvete a podľahli 30:34. Pred prvým zápasom vyraďovacej fázy s Maďarskom (10. júna v Považskej Bystrici) sa zverenci trénera Petra Hatalčíka ešte otestujú v stredu v súboji s Českom v Zubří. Prehre slovenských reprezentantov v prvom zápase dlho nič nenasvedčovalo, lebo zápas držali veľmi dlho vo svojej réžii a s výnimkou posledných siedmich minút vyhrávali. Potom sme ale nedali čisté šance a spravili sme pár technických chýb a dovolili sme Rumunom otočiť, prezradil slovenský kouč Hatalčík a pokračoval: Napriek prehre nemám z nášho vystúpenia zlý pocit, možno aj preto, že až do 54. min sme hrali vo veľmi slušnej fazóne. Chcel som dať rovnakú príležitosť všetkým hráčom zostavy a zistiť ich formu pred kritickými duelmi s Maďarmi.

Po dlhšej pauze si v slovenskom drese opäť zahrali dlhoročné opory Martin Valo a Stanislav Demovič, po kratšej absencii po debute na ME sa zapojil aj Tabačko. Myslím si, že Valo veľmi dobre zapadol do nášho súkolia, na Tabačkovi a Demovičovi vidno hernú absenciu, no nám nezostáva iné, ako dúfať, že do zápasu s Maďarmi sa to zlepší, hodnotil Hatalčík a dodal: Odohrali sme dva kvalitné zápasy so súperom veľmi slušnej kvality, s pohyblivými hráčmi a dobrými somatotypmi. V nedeľu boli po prvom zápase zjavné u niektorých mojich chlapcov problémy s hernou kondíciou a to najmä na pravej strane. Máme na to ešte týždeň, aby sme to vycibrili do želaného stavu. V oradejskom hľadisku nechýbali zástupcovia maďarského zväzu, ktorí si obe slovenské vystúpenia nahrali.

Slovenský súper v blížiacom sa play off (10. júna v Považskej Bystrici a 17. júna v Szombathely) spoza južných hraníc hostil doma v rámci prípravy dvakrát Čechov a poradil si s nim v oboch prípadoch vo štvrtok v Pápe 26:23 a v piatok v Budapešti na domovskej palubovke Michala Meluša 31:24.

Sobota

Rumunsko SR 35:32 (19:16)

Zostava a góly SR: Štochl, Meluš Antl 6/2, Fuňak 1, T. Straňovský 3, Polakovič 3, Tabačko 3, M. Valo 8/3, Hlavtúr, Mojzes, Ivanov, T. Mažár 1, Kleis 1, Demovič 1, Kukučka 5/1. Diváci: 500.

Nedeľa

Rumunsko - SR 34:30 (14:13)

Zostava a góly SR: Putera, Štochl, Meluš Kukučka 7, M. Valo 6, Tabačko 1, Demovič, Polakovič 1, Mojzes, Hlavtúr 1, T. Mažár 1, Ivanov 1, Antl 8/2, Kleis 2, T. Straňovský 2, Fuňak. Diváci: 600.

Výsledky prípravných stretnutí Maďarska:

Maďarsko - ČR 26:23 (11:10)

Maďarsko - ČR 31:24 (16:12)

Súvisiace články