Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Slováci požiadali o odklad určenia povrchu na Davis Cup

SITA|21. júl 2011 o 10:45

Slovenský tenisový zväz požiadal o odklad stanovenia povrchu na bratislavský zápas s Ukrajincami v 2. kole play-off o zotrvanie v I. skupine euroafrickej zóny Davisovho pohára do 27. júla.

BRATISLAVA. Slovenský tenisový zväz (STZ) požiadal Medzinárodnú tenisovú federáciu (ITF) o odklad stanovenia povrchu na bratislavský zápas s Ukrajincami v rozhodujúcom 2. kole play-off o zotrvanie v I. skupine euroafrickej zóny Davisovho pohára reprezentačných družstiev mužov do 27. júla. Pre agentúru SITA to uviedol generálny sekretár STZ Igor Moška: "Nechceme konať v časovom strese." Pôvodný termín bol do stredy.

Dôvodom posunu je váhanie medzi tvrdým podkladom, ktorý by oveľa viac vyhovoval Lukášovi Lackovi, a antukou, ktorú by preferoval Martin Kližan. Navyše, rozhodovanie príjemným spôsobom skomplikoval Pavol Červenák svojím minulotýždňovým nečakaným prienikom z kvalifikácie až do štvrťfinále hlavnej súťaže na turnaji ATP World Tour 250 v Stuttgarte, čím sa výrazne ponúkol ako eventualita do kádra.

Zdolaný zo stretnutia Slovensko - Ukrajina klesne do II. skupiny euroafrickej zóny, teda "III. ligy" v hierarchii Davis Cupu. Za hostí nenastúpi Alexandr Dolgopolov, čo tento hráč už dávnejšie potvrdil pre SITA, základ tímu by mali tvoriť Sergij Stachovskij, Iľja Marčenko a Sergej Bubka.

Súvisiace články