Sobota, 18. septembra, 2021Meniny má Eugénia

Slováci odohrajú Davis Cup s Ukrajinou bez Mertiňáka

SITA|29. aug 2011 o 15:07

Predbežná štvorčlenná nominácia na daviscupový súboj s Ukrajinou Slovákov bude známa v utorok 6. septembra.

BRATISLAVA. Slovenský Tenista roka 2009 Michal Mertiňák zo zdravotných dôvodov nebude k dispozícii daviscupovému tímu 16. - 18. septembra proti Ukrajincom v Bratislave v rozhodujúcom 2. kole play-off o zotrvanie v I. skupine euroafrickej zóny.

"Od soboty som na rehabilitačnom pobyte na Tenerife. Pred odletom som o mojej situácii informoval kapitána Miloslava Mečířa. Zostanem tu minimálne dva týždne, možno až mesiac. Uvidíme ako sa situácia vyvinie. Od polovice augusta som skúšal ten chrbát zaťažovať, ale nemalo to zmysel, tomuto dávnejšie dohodnutému liečeniu sa nedalo vyhnúť," povedal deblový špecialista Michal Mertiňák, 30. vo svetovom rebríčku ATP vo štvorhre (bol už aj na 12. priečke).

Semifinalista "výberového" londýnskeho halového šampionátu ATP World Tour Finals 2009 Mertiňák nemá v tradičnej dovolenkovej destinácii žiadne prázdniny na závidenie: "V tomto zmysle akoby som tu vôbec ani nebol. Cvičím tri hodiny dopoludnia a tri hodiny popoludní."

Držiteľ tucta deblových titulov z hlavného profesionálneho okruhu Mertiňák pôvodne uvažoval o návrate do súťažného diania od 21. augusta vo Winstone-Saleme, ale skrátené zámorské turné s vyústením v podobe medzinárodných otvorených majstrovstiev Spojených štátov amerických napokon zavrhol.

Mertiňák nútene pauzoval najprv od 30. mája do 19. júla, vynechal aj Wimbledon. Potom absolvoval tri zápasy na antuke v Hamburgu a Umagu po boku Čecha Lukáša Dlouhého, znova sa mu však ozvala o 4 mm vysunutá platnička medzi štvrtým a piatym stavcom.

Tridsaťjedenročný rodák z Považskej Bystrice Mertiňák bol členom tímu, ktorý sa v roku 2005 dostal do finále Davis Cupu. Vtedy sa ešte venoval aj dvojhre a v rozhodujúcom piatom zápase v Bratislave proti Chorvátom nedokázal zaskočiť favorizovaného Maria Ančiča.

V súpereniach o "šalátovú misu" má bilanciu 15:11, z toho vo štvorhre 9:6. Naposledy nebol k dispozícii v septembri 2009 doma proti Macedónčanom, keď sa koncentroval na jesenný útok na miestenku na tzv. Masters v britskej metropole.

Predbežná štvorčlenná nominácia Slovákov bude známa v utorok 6. septembra. Na dvojhru prichádzajú - vzhľadom na Beckov odmietavý postoj do úvahy najmä Martin Kližan, Lukáš Lacko, Andrej Martin a Pavol Červenák.

Súvisiace články