Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Slováci na Novoročnom turnaji nestačili na Čechov

SITA|Publikované 8. jan 2009 o 19:28

Hádzanári Slovenska vstúpili do Novoročného turnaja v Česku prehrou.

LZEŇ. Hádzanári Slovenska vstúpili do Novoročného turnaja v Česku (8. - 10. 1.) prehrou. Vo štvrtkovom derby úvodného hracieho dňa 12. ročníka tradičného podujatia podľahli v Plzni domácej reprezentácii rozdielom štyroch gólov 22:26 (10:12).

Pre zverencov trénera Zoltána Heistera je turnaj generálkou na blížiace sa majstrovstvá sveta v Chorvátsku (16. 1. - 1. 2. 2009). V piatok o 18.00 h si Slováci zmerajú sily s Poľskom. Maďari začali cestu za obhajobou prvenstva z vlaňajšieho Vianočného pohára víťazstvom 30:27 nad úradujúcimi majstrami sveta

Zverenci trénera Heistera nastúpili bez kapitána a dirigenta hry Kukučku (zvýšená teplota), čo sa v úvode na ich výkone aj prejavilo. Česi od začiatku viedli jedno až dvojgólovým rozdielom, Slovákov držal nad vodou strelecky disponovaný kanonier Daniel Valo.

V 12. min sa po rýchlej kontre podarilo pravému krídelníkovi T. Straňovskému vyrovnať na 5:5, vzápätí sa hráči v bielych dresoch ujali gólom pivota Petra vedenia 6:5. Postupne sa rozchytal aj brankár SR Richard Štochl a jeho spoluhráči zvýšili svoj náskok v 20. min na 8:6. Záver I. polčasu však vyšiel lepšie Čechom, ktorí v jeho posledných piatich minútach otočili výsledok z 8:10 na 12:10.

Po prestávke zvýšila domáca reprezentácia svoje vedenie na štyri góly (19:15). Slováci viackrát znížili na rozdiel dvoch presných zásahov, ale z víťazstva 26:22 sa napokon tešili českí zverenci slovenského kormidelníka Martina Liptáka.

Výsledky

Česko - Slovensko 26:22 (12:10)

Zostava a góly SR: R. Štochl, M. Shejbal - Petro 1, Kopčo 2, Antl, T. Straňovský 5, M. Straňovský 6/2, T. Urban, D. Valo 6, Cs. Szücs ml. 2, F. Šulc ml., Nižňan, Vozár, Pekár.

Maďarsko - Poľsko 30:27 (16:16)