Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Slováci do Osijeku kompletní, M. Straňovský aj s vankúšom

SITA|Publikované 15. jan 2009 o 15:14

Hádzanári Slovenska odcestovali vo štvrtok popoludní na XXI. majstrovstvá sveta mužov do Chorvátska.

BRATISLAVA. Hádzanári Slovenska odcestovali vo štvrtok popoludní na XXI. majstrovstvá sveta mužov do Chorvátska (16. 1. - 1. 2. 2009). Zverenci trénera Zoltána Heistera ukončili v Bratislave prípravu na vrchol roka v domácich podmienkach.

Po predpoludňajšom tréningu a následom obede nastúpilo tesne po pol druhej popoludní do autobusu 16 hráčov reprezentačného kádra spolu s členmi realizačného tímu i vedením výpravy a vydali sa na cestu do Osijeku, kde odohrajú svoje duely základnej A-skupiny proti Argentíne, Austrálii, Maďarsku, Francúzsku a Rumunsku. "Všetci sú v poriadku, na posledných tréningoch sa našťastie nič zlé neprihodilo," informoval agentúru SITA technický vedúci národného tímu SR Boris Serdula.

Ešte tesne pred odchodom sa Slováci chvíľu venovali zástupcom médií a na záver si spravili spoločnú fotografiu. Takmer na nej chýbali Martin Straňovský a František Šulc, ktorí bratislavský Dom športu opúšťali na poslednú chvíľu. Ľavý krídelník popredného španielskeho klubu Reale Ademar León M. Straňovský rozosmial čakajúcich spoluhráčov, keď sa pri autobuse objavil aj s veľkým bielym vankúšom. Keď potom po zložení batožiny vytiahol z kabáta diaľkový ovládač od televízora, nasledoval opäť hurónsky smiech.

Jeho starší brat Tomáš hrajúci na pravom krídle bol na mieste odchodu včas. "Pevne verím, že forma moja i celého družstva je dobrá. Samozrejme, s bratom sa budeme snažiť nastrieľať čo najviac gólov a pomôcť tak tímu. V podstate je jedno, komu sa bude strelecky dariť, dôležité budú víťazstvá," dodal T. Straňovský.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.