Slováci do Bieloruska bez zmien v zostave

SITA|18. jún 2009 o 13:43

Slovenských volejbalových reprezentantov čaká v závere týždňa tretí dvojzápas v tohtoročnej edícii Európskej ligy.

NITRA. V piatok ráno odcestujú do Mogileva, kde v sobotu a v nedeľu odohrajú duely s domácou reprezentáciou Bieloruska.

"Čaká nás opäť rovnako ako pred týždňom, keď sme cestovali do Portugalska, veľmi skorý budíček. Už o pol štvrtej ráno odchádzame z Nitry, kde sme na sústredení, do Bratislavy. Odtiaľ letíme cez Prahu do Minska, potom nás čaká ešte dvestopäťdesiatkilometrový presun autobusom," načrtol itinerár náročnej cesty asistent talianskeho trénera slovenskej reprezentácie Emanueleho Zaniniho Miroslav Palgut.

V Mogileve to bude šláger C-skupiny. Veď sa stretnú druhý tím s prvým, v tabuľke ich delí iba skóre. Bude to teda súboj o pozíciu lídra po prvej polovici základnej časti súťaže, v ktorej Slováci obhajujú svoj minuloročný celkový triumf. "Naším minimálnym cieľom je priviezť z Bieloruska jedno víťazstvo," neskrýval ambície družstva člen trénerského triumvirátu, ktorý ešte dopĺňa ďalší asistent Štefan Chrtiansky. Všetci však vedia, že to nebude také jednoduché.

S Bieloruskom sa slovenskí volejbalisti stretli pred tromi týždňami v Poprade na turnaji II. fázy kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2010 v Taliansku.

Vtedy doslova vydreli víťazstvo 3:2 (18, 27, - 22, -19, 11) a naštartovali sa tým k celkovému prvenstvu na turnaji a postupu do III. záverečnej fázy. Teraz im bude v porovnaní s popradským duelom chýbať smečiar František Ogurčák, ktorý vtedy odohral prvé dva sety a odvtedy pre obnovené zranenie kolena pauzuje, ale aj kapitán nahrávač Michal Masný. Do poslednej chvíle sa tréneri rozhodovali, ktorých dvoch nahrávačov do Mogileva zoberú. Minulý týždeň nemohol nastúpiť v nedeľňajšom zápase v Portugalsku Michal Sládeček pre problémy s krčnou chrbticou.

"Už je v poriadku. Alternatívou bol Tomáš Hollý z VKP Bratislava, ale v stredu večer sa potvrdilo, že Sládeček je opäť pripravený hrať," dodal asistent trénera.

V stredu Európska volejbalová konfederácia rozhodla o tom, že organizátorom Final Four 6. ročníka EL bude Portugalsko. Záverečný turnaj usporiadajú v meste Portimao. "Bude to presne tam, kde sme hrali už pred dvoma rokmi, keď sme skončili tretí. Bolo by pekné si účasť na záverečnom elitnom turnaji zopakovať," zakončil Miroslav Palgut.

Nominácia SR na zápasy EL v Bielorusku:

  • Nahrávači: Juraj Zaťko (Ostrava), Michal Sládeček (Jihostroj České Budějovice/ČR).
  • Blokári: Emanuel Kohút (Sisley Treviso/Tal.), Jakub Joščák (Innsbruck/Rak.), Jozef Piovarči (Opava/ČR).
  • Smečiari: Martin Sopko st. (Bydgoszcz/Poľ.), Peter Janušek (Lennik/Belg.), Lukáš Diviš st. (Friedrichshafen/Nem.), Milan Hriňák (Chemes Humenné).
  • Univerzáli: Martin Nemec (Perugia/Tal.), Milan Bencz (Aich Dob/Rak.).
  • Libero: Martin Pipa (Aich Dob/Rak.).

Aktuálna tabuľka C-skupiny:

1. SLOVENSKO 4 3 1 9:4 7
2. Bielorusko 4 3 1 10:7 7
3. Rakúsko 4 1 3 7:10 5
4. Portugalsko 4 1 3 4:9 5

Program zápasov 3. kola:

  • 19. júna (piatok): Rakúsko - Portugalsko (20.25)
  • 20. júna (sobota): Bielorusko - SLOVENSKO (17.00), Rakúsko - Portugalsko (19.00)
  • 21. júna (nedeľa): Bielorusko - SLOVENSKO (17.00)
Nachádzate sa tu:
Domov»Halové športy»Volejbal»Slováci do Bieloruska bez zmien v zostave