Slovenská osemnástka si poradila aj s Nemeckom a ovládla turnaj v Kodani

Slovenskí hokejisti do 18 rokov - ilustračná snímka.
Slovenskí hokejisti do 18 rokov - ilustračná snímka. (Autor: TASR)
TASR|9. nov 2019 o 21:46

Mladí Slováci nadviazali na víťazný turnaj v Budapešti.

Turnaj štyroch krajín 2019 - Kodaň

Slovensko 18 - Nemecko 18 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)

Góly SR 18: 36. Kašlík, 53. Petrovický (Kolenc, Kašlík), 55. Ragan (Fatul, Vaňo), 58. Myklucha (Kašlík) - 28. Ramoser (Eham), 45. Borzecki (Elias, Hermann)

Zostava SR 18: Opatovský - Fatul, Zubák, Stacha, Putala, Petrovický, Nemec, Jacko, Ketner - Kolenič, Myklucha, Kašlík, Krajč, Faith, Rehák, Ragan, Šimko, Mastič, Olejník, Petráš, Vaňo.

KODAŇ. Slovenskí hokejisti do 18 rokov zvíťazili aj vo svojom záverečnom vystúpení na Turnaji štyroch krajín v Kodani.

Po triumfe nad domácim Dánskom 6:1 i Bieloruskom 2:1 uspeli zverenci trénera Ivana Feneša aj proti Nemecku, ktoré zdolali 4:2, keď strelili tri góly v záverečnej desaťminútovke.

Stali sa tak celkovými víťazmi turnaja.

Hlas po zápase (zdroj: oficiálna stránka SZĽH)

Ivan Feneš, tréner SR 18: "Odohrali sme náš najkvalitnejší zápas na turnaji. Bol to tretí duel, vedeli sme, že aj súper toho bude mať dosť. Súper potvrdil svoju kvalitu, ale my sme podali oveľa koncentrovanejší a kvalitnejší výkon ako súper.

Turnaj v Kodani nám ukázal, že sa dvíhame každým jedným medzinárodným zápasom. Chalani ukázali skvelé výkony. Pracujeme s omnoho širšou skupinou hráčov ako po minulé roky, čo je pre nás pozitívne.

Po veľmi dobrých výkonoch na Hlinka - Gretzky Cupe, a víťazstve na turnaji v Budapešti, sme triumfovali aj v Kodani. Vidíme, že máme víťazný tím. Aj tí chlapci, čo nás dopĺňajú, veľmi rýchlo zapadnú do kolektívu."

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»Reprezentácie»Slovenská osemnástka si poradila aj s Nemeckom a ovládla turnaj v Kodani