Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Slováci budú hrať o záchranu v I. skupine euroafrickej zóny Davisovho pohára s Ukrajincami

(Autor: AP)
SITA|Publikované 10. júl 2011 o 16:03

Slovenskí tenisti nastúpia na zápas rozhodujúceho 2. kola play-off o zotrvanie v I. skupine euroafrickej zóny Davisovho pohára 16. až 18. septembra doma proti Ukrajine.

Slovenskí tenisti budú hrať o záchranu v I. skupine euroafrickej zóny Davisovho pohára proti Ukrajine.

BRATISLAVA 10. júla (SITA) -

Rozhodli o tom víkendové duely finálového 2. kola I. skupiny euroafrickej zóny, v ktorých uspeli JAR a Švajčiarsko a oba tímy po triumfoch nad Holandskom, resp. Portugalskom budú hrať o účasť vo svetovej skupine 2012.

Ukrajina v 1. kole I. skupiny euroafrickej zóny prehrala s Holandskom v Charkove 2:3. Vo dvojhrách dal v marci nehrajúci kapitán Orest Tereščuk vtedy príležitosť národnej jednotke Sergejovi Stachovskému, ktorý sa pripravuje aj na Slovensku, a Iľjovi Marčenkovi. V nominácii boli aj Ivan Sergejev a syn známeho žŕdkara Sergeja Bubku.

Slováci začiatkom marca prehrali v dueli 1. kola 1. skupiny euro-africkej zóny na antuke v portugalskom stredisku Cruz Quebrada 1:4 a po tretí raz za sebou ich čakajú záchranárske práce. Vlani zverenci kapitána Miloša Mečířa zvíťazili v 2. kole play off v Minsku nad domácim Bieloruskom 4:1, v roku 2009 deklasovali v NTC Macedónsko 5:0.

Generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška považuje Ukrajinu za veľmi silného súpera:

"Ukrajinci majú vo svojom strede Sergija Stachovského a Iľju Marčenka, ktorí sú kvalitnými hráčmi. Keby v Davis Cupe za nich hrával aj Aleksander Dolgopolov, mohli by pomýšľať aj na postup do svetovej skupiny. Hráme doma a šance vidím na 50:50. Trápia má posledné slabé výsledky našich mužov. Verím, že výkony Lukáša Lacka pôjdu v najbližších týždňoch nahor, Martin Kližan sa po zranení dostane do bývalej formy a chytí sa aj Andrej Martin. Určite budeme hrať v NTC. Voľbu povrchu ešte prekonzultujem s Milošom Mečířom, no zrejme sa rozhodneme pre Premier, na ktorom sa hráva aj Ritro Slovak Open. Naši chalani sú na tento povrch zvyknutí, Kližko na ňom vlani v novembri vyhral bratislavský challenger," povedal pre TASR Moška.

Ťažký zápas očakáva aj kapitán tímu Miloslav Mečíř:

"Bude to veľmi ťažký zápas. Som rád, že máme aspoň výhodu domáceho prostredia. Otázne a dôležité však bude, aký povrch napokon zvolíme. Predpokladám, že Martin Kližan by rád hral na antuke, zatiaľ čo Lukáš Lacko na betóne. Musíme sa teda ešte poradiť a v stanovenom termíne dôkladne zvážiť vštky možnosti."

Súvisiace články