Nedeľa, 11. apríla, 2021Meniny má Július

ŠKP Bratislava v II. fáze kvalifikácie LM do Dánska

SITA|8. sep 2008 o 06:10

BRATISLAVA 8. septembra (SITA) - Hádzanárky ŠKP Bratislava splnili v tureckej Ankare cieľ, s ktorým na turnaj I. fázy kvalifikácie Ligy majstrov žien cestovali. Zverenky trénera Štefana Katušáka obsadili ...

BRATISLAVA 8. septembra (SITA) - Hádzanárky ŠKP Bratislava splnili v tureckej Ankare cieľ, s ktorým na turnaj I. fázy kvalifikácie Ligy majstrov žien cestovali. Zverenky trénera Štefana Katušáka obsadili v konkurencii domáceho Milli Piyango SK (24:32), talianskeho HC Sassari (30:25) a švajčiarskeho LC Brühl Handball (30:24) druhé miesto a vybojovali si postup do októbrovej II. fázy.

Umiestnenie slovenského šampióna v tabuľke A-skupiny zároveň znamená, že Bratislavčanky nastúpia 3. až 5. októbra v 3. skupine II. fázy kvalifikácie LM v Dánsku proti domácemu družstvu Ikast-Brande, rumunskému Rulmentulu Urban Brašov a poľskému SPR SAFO Lublin. "Už začíname pracovať na zháňaní informácií o súperoch i zabezpečení leteniek a ďalších potrebných záležitostí súvisiacich s cestou na sever Európy," uviedla pre agentúru SITA manažérka ŠKP Renáta Tarhaiová. V kádri Ikastu figurujú aj viaceré nórske olympijské víťazky z Pekingu na čele s najlepšou hádzanárkou sveta za rok 2007 Gro Hammersengovou (okrem nej napr. aj Nybergová, Nöstvoldová). Do vicemajstrovského Brašova, ktorý vedie bývalý kouč bundesligového Norimbergu Herbert Müller, v lete prestúpila slovenská reprezentantka Miriam Šimáková. Trénerom Lublinu je zase známy slovenský kormidelník Ján Packa.

Víťaz A-skupiny Milli Piyango SK bude pokračovať v druhej kvalifikačnej fáze LM v 2. skupine s nórskym Byasenom HE, ruským Dinamom Volgograd a francúzskym Metz Handball. Do hlavnej súťaže Ligy majstrov, ktorá má už istých 12 účastníkov, postupujú iba štyria víťazi finálovej časti kvalifikácie. Tucet neúspešných družstiev z II. fázy bude pokračovať v 3. kole Pohára EHF.


Zloženie skupín II. fázy kvalifikácie Ligy majstrov v hádzanej žien 2008/2009 (3. - 5. októbra 2008):

1. skupina (dejisko Estella/Navarra /Šp./): S.D. Itxako (Šp.), HC Lipsko (Nem.), Podravka Vegeta Koprivnica (Chorv.), AC Ormi-Loux Patras (Gréc.)

2. skupina (Trondheim/Nór./): Byasen HE (Nór.), HC Dinamo Volgograd (Rus.), Metz Handball (Fr.), Milli Piyango SK (Tur.)

3. skupina (Ikast/Dán./) : Ikast-Brande EH (Dán.), C.S. Rulmentul-Urban Brašov (Rum.), SPR Safo Lublin (Poľ.), ŠKP Bratislava (SR)

4. skupina (Kodaň /Dán./): Dunaferr NK (Maď.), FCK Handbold A/S (Dán.), HC Motor Záporožie (Ukr.), HC Naisa Niš (Srb.)


Súvisiace články