5.

Stephan Leyhe

Nemecko

327,9 b.

RUKA. Rakúsky skokan na lyžiach Stefan Kraft si v úvode nového ročníka Svetového pohára pripísal na konto víťazné double.

Vo fínskom stredisku Ruka sa po sobote tešil z triumfu aj v nedeľnej individuálnej súťaži na mostíku HS142.

V oboch kolách predviedol najdlhšie skoky a vyhral s priepastným náskokom o 22,6 bodu pred krajanom Janom Hörlom. Tretí skončil Nemec Andreas Wellinger.

Kraft zaznamenal 32. víťazstvo v prestížnom seriáli a jubilejné 100. pódiové umiestnenie v kariére. Rekord v SP drží so 108 umiestneniami na stupňoch víťazov Fín Janne Ahonen.

"Boli to asi najlepšie preteky v mojej doterajšej kariére.

Všetko mi vyšlo perfektne, predviedol som dva parádne skoky," povedal bezprostredne po pretekoch druhý muž vlaňajšej sezóny, ktorý viedol už po prvom kole za pokus dlhý 148,5 metra a v druhom pridal rovnakú vzdialenosť.

Za tretím Wellingerom nasledovali ďalší dvaja Nemci - Pius Paschke a Stephan Leyhe. Obhajca veľkého glóbusu Halvor Egner Granerud z Nórska skončil na 10. pozícii.

Domov»Zimné športy»Skoky na lyžiach»Kraft si odnáša z Fínska double, vyhral s obrovským náskokom