Kobajaši sa dočkal zlata, strieborný medailista je veľkým prekvapením

Rjoju Kobajaši.
Rjoju Kobajaši. (Autor: TASR/AP)
TASR|6. feb 2022 o 14:00 (aktualizované 6. feb 2022 o 15:31)

Karl Geiger dosiahol nepresvedčivý výsledok.

Skoky na lyžiach na ZOH v Pekingu 2022

PEKING. Japonský skokan na lyžiach Rjoju Kobajaši získal na ZOH 2022 zlatú medailu v nedeľnej súťaži na strednom mostíku.

V Pekingu triumfoval s náskokom 4,2 bodu pred Rakúšanom Manuelom Fettnerom a dosiahol životný úspech. Bronz putuje do Poľska zásluhou Dawida Kubackého, ktorý zaostal o 9,1 b.

Kobajaši si vytvoril výbornú východiskovú pozíciu už po 1. kole, v ktorom pristál na značke 104,5 a usadil sa na čele o 6,2 b. pred Slovincom Petrom Prevcom. V druhom kole dosiahol dvojnásobný víťaz Turné štyroch mostíkov výkon 99 m a udržal si post lídra.

Pre Kobajašiho je to prvá olympijská medaila v kariére. Tridsaťšesťročný Fettner sa vyšvihol na strieborný stupienok z piateho miesta vďaka najdlhšiemu druhému súťažnému skoku 104 m.

"Táto sezóna je pre mňa ako z rozprávky. Verím si a aj keď to vždy nie je z mojej strany stopercentné, dokážem víťažiť a dosahovať pódiové umiestnenia," uviedol Kobajaši pre akreditované médiá.

Manuel Fettner.
Manuel Fettner. (Autor: TASR/AP)

Víťaz kvalifikácie Nór Marius Lindvik obsadil siedmu priečku. V náročných podmienkach sa nedarilo lídrovi celkového poradia Svetového pohára Nemcovi Karlovi Geigerovi. V prvom kole doplatil na silný zadný vietor a zaradil sa až na 21. miesto.

Po druhom kole sa posunul na konečnú 15. pozíciu. Ešte horšie dopadol jeho krajan Markus Eisenbichler, ktorý nepostúpil do 2. kola medzi elitnú tridsiatku.

Všetky informácie o ZOH Peking 2022

Nachádzate sa tu:
Olympijské hry»Olympiáda Peking 2022»Program a výsledky»Skoky na lyžiach»Kobajaši sa dočkal zlata, strieborný medailista je veľkým prekvapením