6.

Stefan Kraft

Nórsko

229,3

WILLINGEN. Nórsky skokan na lyžiach Marius Lindvik zvíťazil v nedeľných pretekoch Svetového pohára v nemeckom Willingene. Získal celkovo 243,9 bodu a do čela sa posunul po šiestom mieste v 1. kole.

Druhý skončil s bodovým ziskom 238,7 bodu Nemec Karl Geiger a opäť sa vrátil do čela hodnotenia Svetového pohára. Svoje prvé pódium v kariére si vyskákal Slovinec Cene Prevc, ktorý po úvodnom kole viedol.

Lindvik sa najlepšie vyrovnal s náročnými podmienkami pri premenlivom vetre. V prvom kole skočil 140 metrov a v druhom pridal ešte ďalších štyri a pol metra. Pripísal si tretie prvenstvo v sezóne a šieste v kariére.

"Vedel som, že mám schopnosti a formu zabojovať o víťazstvo. Vietor bol celkom silný, ale myslím si, že to boli férové preteky. Cítim sa dobre, snáď to zužitkujem aj v Pekingu," povedal Lindvik pre FIS.

Líder Svetového pohára pred nedeľou Rjoju Kobajaši z Japonska nezvládol svoj úvodný skok a obsadil až 12. miesto. V 2. kole predviedol najlepší pokus dňa 152 metrov, no dokázal sa posunúť iba tesne pod pódium na 4. miesto.

Geiger sa pred neho dostal v celkovom hodnotení o tri body.

Ženské preteky ovládla reprezentantka Slovinska Nika Križnarová. V jednokolovej súťaži skočila 151 metrov a dosiahla 131,6 bodu. Druhá skončila Nemka Katharina Althausová a tretia Ruska Alexandra Kustovová.