Stefan Kraft si na Turné pripísal úvodné víťazstvo.
Stefan Kraft si na Turné pripísal úvodné víťazstvo. (Autor: TASR/AP)

Svetový pohár v skokoch na lyžiach 2018/2019 - Sapporo, Japonsko

3.Robert JohanssonNórsko256,7 b(141,0 m + 127,0 m)
4.Roman KoudelkaČesko252,7 b(134,0 m + 137,0 m)
5.Rjoju KobajašiJaponsko250,5 b(131,0 m + 123,5 m)
6.Timi ZajcSlovinsko247,9 b(140,0 m + 127,0 m)

SAPPORO. Stefan Kraft sa stal na mostíku HS-137 v japonskom Sappore víťazom sobotňajších pretekov Svetového pohára skokanov na lyžiach.

Dvadsaťpäťročný Rakúšan dosiahol v súčte dvoch kôl 270,1 bodu, jeho skoky mali dĺžku 132 a 137 metrov.

Dvojnásobný majster sveta z fínskeho Lahti 2017 dosiahol v pretekoch Svetového pohára štrnáste víťazstvo v kariére, druhé v tejto sezóne - pred týždňom sa tešil v poľskom Zakopanom.

Na druhom mieste skončil s mankom 9,8 bodu Poliak Kamil Stoch, ktorý v druhom kole 148,5 metrov dlhým skokom utvoril nové maximum mostíka.

Tretiu priečku obsadil nórsky líder po prvom kole Robert Johansson, za Kraftom zaostal o 13,4 bodu.

Líder hodnotenia Svetového pohára a domáci hrdina Rjoju Kobajaši sa musel uspokojiť s piatou pozíciou.

Dvadsaťdvaročný suverén tejto zimy má napriek tomu na čele priebežného poradia Svetového pohára stále k dispozícii veľký náskok, pred Stochom vedie o 469 bodov, tretí Kraft stráca na lídra 492 bodov.

V nedeľu sú v Sappore na programe ďalšie preteky jednotlivcov so začiatkom už o 2.00 h ráno.