Zsolt Kalmár. (Zdroj: dac1904.sk, Autor: Ernő Lelkes)
Sportnet|10. sep 2022 o 19:49 (aktualizované 10. sep 2022 o 21:14)

MFK Skalica - DAC Dunajská Streda 1:1 (0:0)

ŽK: Hollý, Potoma - Pinto, Fazlagič, Gavrič

2405 divákov

Skalica: Junas - Čögley (89. Václav), Blažek, Podhorin, Černek (89. Hurtado) - Nagy, Hollý (69. Potoma) - Fábry (69. Baumgartner), Vlasko, Yao - Haša (84. Šebesta)

Dunajská Streda: Petráš - Pinto, Brunetti, Muhamedbegovič, Andzouana - Káčer, Fazlagič, Veselovský (74. Kalmár) - Blackman (74. Szánthó), Krstovič (91. Nicolaescu), Ramadán (61. Gavrič)

/Súpisky a štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>/

SKALICA. Futbalisti Dunajskej Stredy v 10. kole najvyššej súťaže remizovali na ihrisku nováčika zo Skalice 1:1.

Vo vyrovnanom zápase kládli oba tímy dôraz na defenzívu a tak sa dlhšie čakalo na šance. V 15. minúte skončila Krstovičova strela na žrdi, inak si v prvom polčase pripísali obaja brankári len po jednom zákroku.

V 54. minúte sa ocitol v dobrej šanci Vlasko, no tesne minul a o 15 minút neskôr vyrazil Hašovu hlavičku Petráš.

Sedem minút pred koncom sa hostia dostali do vedenia zásluhou Zsolta Kalmára, ktorý hral svoj stý ligový zápas. O delení bodov rozhodol v 90. minúte striedajúci Denis Baumgartner, ktorý obral o nulu defenzívu hostí, kde chýbal pre zranenie Dominik Kružliak.

Skaličania vedú už štvorzápasovú sériu bez prehry, no len jeden z týchto zápasov vyhrali. Dunajská Streda vedie rovnakú sériu tri zápasy, taktiež dva z nich remizovala.

Hostia majú na konte 16 bodov a v neúplnej tabuľke im patrí tretie miesto. Skalica je s jedenástimi bodmi ôsma.

Cez víkend sú na programe len štyri zo šiestich zápasov, duel Podbrezovej v Michalovciach odložili pre koronavírus v domácom tíme, súboj Slovana a Zlaté Moravce bol preložený pre náročný program belasých.

Hlasy po zápase:

Juraj Jarábek, tréner Skalice: "V prvom rade ďakujem divákom, že opäť prišli na zápas v hojnom počte. Skalica je v tom skvelá, baví sa futbalom a to je podstata tohto športu. K zápasu. Vedeli sme s kým máme dočinenia, trochu ma tréner prekvapil zostavou, boli dobre nachystaní. Súhlasím, že prvú polovicu boli lepší, nedostávali sme sa do veľa príležitostí, ale chvalabohu sme to ustáli. Druhý polčas absolútna pochvala celého mužstva, skvelý tímový výkon. Začali sme si tvoriť šance, tlačiť na súpera, no paradoxne sme dostali po odrazenej lopte gól my. K našej cti slúži to, že sme nezložili zbrane, trošku sme to preskupili a dokázali sme vyrovnať. Čiže sme spokojní s bodom, ktorý si myslím, že je zaslúžený."

Adrián Guľa, tréner DAC: "Bol to dobrý zápas, z môjho pohľadu sme boli lepší v prvej časti, bolo to intenzívne, tlačili sme sa do finálových situácií, ale bohužiaľ so zlým výberom riešení. Tým pádom bol zápas stále vyrovnaný. Naopak, v druhej polovici zápasu Skalica pritlačila na dôraze a my sme menej držali loptu, boli sme netrpezliví a tým pádom sa domáci dostávali do nepríjemných situácií. Podarilo sa nám striedanie, Kalmár strelil dôležitý ​gól. Ale potom chcelo mužstvo víťazstvo uhrať iba obranou a to bol problém. Musíme sa stále tlačiť do zakončenia a to aj keď vyhrávame. Práve toto domáci využili a strelili vyrovnávajúci gól."