Slovan predstavil nové posily. V Gruzínsku ma podržali, hovorí Weiss

Nové posily ŠK Slovan Bratislava Guram Kashia a Jaba Kankava.
Nové posily ŠK Slovan Bratislava Guram Kashia a Jaba Kankava. (Autor: ŠK Slovan Bratislava/ instagram)
SITA|17. jún 2021 o 17:36

Do tímu majú priniesť potrebné skúsenosti.

BRATISLAVA. Slovenský futbalový šampión ŠK Slovan Bratislava v súlade s očakávaniam získal do svojho kádra dvoch reprezentantov Gruzínska, ktorých v minulosti viedol nový kouč Slovana Vladimír Weiss st.

Účastník 1. kvalifikačného kola Ligy majstrov 2021/2022 angažoval 33-ročného obrancu Gurama Kashiu a 35-ročného stredopoliara Jabu Kankavu, referuje o tom oficiálny web klubu. Obaja futbalisti podpísali zmluvu na jednu sezónu.

"Dokopy majú viac než dvesto štartov na medzinárodnej úrovni. Prvé letné posily prinesú cenné skúsenosti a môžu belasým okamžite pomôcť v pohárovej Európe.

Obaja prichádzajú rozohraní, v jarnej časti pravidelne nastupovali za svoje kluby. Už dnes sa naplno zapoja do prípravy s mužstvom," uvádza klubový web. 

"Týmto hráčom plne dôverujem. Obaja majú na konte takmer sto štartov v reprezentácii, v Gruzínsku ma podržali. Sú starší, ale majú obrovské skúsenosti, ktoré budeme potrebovať. Práve preto prišli. Mali by byť s nami už na dnešnom večernom tréningu,“ povedal hlavný tréner Vladimír Weiss st.

Kashia prichádza do Slovana z gruzínskeho Lokomotivu Tbilisi, Kankava naposledy pôsobil vo Francúzsku v druholigovom Valenciennes.

Stopér Kashia v minulosti pôsobil aj v Holandsku (Arnhem), aj v zámorskej MLS (San Jose Earthquakes). Defenzívny stredopoliar Kankava na klubovej úrovni hral aj v najvyššej francúzskej, ruskej či ukrajinskej lige.

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Slovensko»Slovan predstavil nové posily. V Gruzínsku ma podržali, hovorí Weiss